21.07.2018 13:01

„Wikingowie” powracają ze zwiastunem 2. części 5. sezonu

Synowie Ragnara już niedługo powrócą w nowych odcinkach serialu „Wikingowie”. Poznaliśmy również datę premiery 2. części 5 sezonu bardzo popularnego show History.

„Wikingowie” powracają ze zwiastunem 2. części 5. sezonu
foto: materiały promocyjne

Wielu fanów wciąż nie może otrząsnąć się po śmierci Ragnara Lothbroka (Travis Fimmel), legendarnego władcy wikingów, który najechał Anglię, a potem również i Francję. Schedę po nim przejęli jego synowie: pierworodny Bjorn, Ivar, Ubbe i Hvitserk. W grze wciąż pozostaje również była żona króla, Lagertha. W tak zwanym sezonie 5B konflikt w rodzinie Lothbroków dalej trwa w najlepsze. 

Wygląda na to, że jedną z głównych osi fabularnych drugiej części 5. sezonu „Wikingów” będzie pojedynek między Bjornem a Ivarem. Najmłodszy z synów Ragnara ogłosił się królem Kattegat, czyli stolicy Danii. Natomiast podstarzała Lagertha, przegnana z tronu uda się do Anglii, aby szukać pomocy ze strony tamtejszych władców. Cóż, zapowiada się bardzo epicki i krwawy koniec 5. sezonu „Wikingów”:

Wikingowie sezon 5B - kiedy premiera?

Być może są to ostatnie momenty życia dla Lagerthy, która zamordowała Aslaug, czyli matkę Ivara, Ubbe i Hvitserka - Ivar zapowiedział w poprzednich odcinkach, że w końcu się na niej za to zemści. Oprócz tego wciąż nie wiemy, jaką rolę w tym wszystkim będzie miał Rollo, czyli brat Ragnara, który obecnie mieszka we Francji. Wszystkiego dowiemy się jednak w swoim czasie.

Nareszcie wiemy, kiedy odbędzie się premiera nowych odcinków „Wikingów”. Stacja History, na której emitowany jest serial, potwierdziła, że saga o Lothbrokach powróci na ekrany naszych telewizorów 28 listopada 2018 roku.  

Nowy projekt twórcy Wikingów

Twórca serialu, Michael Hirst, napisał ostatnio scenariusz do filmu „Mary, Queen of Scots”, w którym wystąpią Margot Robbie i Saoirse Ronan. Zwiastun „Mary, Queen of Scots” wprowadza nas w historię, która toczy się w czasach królów, kiedy rządziły dwie królowe. Trailer jasno sugeruje, która z pań okaże się będzie zwyciężczyni, a która przegraną w tym pojedynku o honor, godność i władzę. Premiera nowego projektu Hirsta odbędzie się 7 grudnia 2018 roku.  

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Zwiastuny Wikingowie