"Wikingowie" skończą się po 6. sezonie. Powstanie spin-off serialu

Kamil Kacperski
04.01.2019 20:35
"Wikingowie" skończą się po 6. sezonie. Powstanie spin-off serialu Fot. kadr z serialu

Nadchodzi koniec sagi o Lothbrokach. Po śmierci Ragnara, jego synowie i była żona wdali się w krwawą wojnę na wieki zmieniającą układ sił w Europie. Kto zastąpi królewską familię w spin-offie "Wikingów"?

Jak podaje serwis Deadline, stacja History poinformowała w piątek 4 stycznia 2019 roku, że nadchodzący 6. sezon "Wikingów" będzie jego ostatnim. Powodem anulowania produkcji nie jest raczej ani spadek jakości programu, ani też problem z oglądalnością - serial od lat utrzymuje stabilny, wysoki poziom artystyczny oraz komercyjny. Stacja nie podała konkretnej przyczyny. Obecnie emitowany 5. sezon zakończy się 30 stycznia 2019 roku, a po nim nadejdzie kilkumiesięczna przerwa między kolejnymi seriami. Premiera ostatniego sezonu odbędzie się prawdopodobnie w listopadzie 2019 roku, a co za tym idzie, "Wikingowie" skończą się w roku 2020. 

Na szczęście twórca "Wikingów", czyli Michael Hirst, już teraz negocjuje ze stacją przygotowanie nowego serialu, który miałby być spin-offem sagi o Lothbrokach. Tym razem przy pracy będzie mu pomagał Jeb Stuart (nie mylić ze znanym rysownikiem Marvela o tym samym imieniu i nawisku). Niestety na razie jest jednak za wcześnie, aby zdradzić, w jaki sposób potencjalny spin-off będzie łączył się z "Wikingami".  

Wikingowie - koniec serialu

Michael Hirst od początku powstania serialu opowiadał, że "Wikingowie" będą opowiadali o rodzinie, a głównym bohaterem programu nie był Ragnar, a cała jego familia. Doświadczyć tego mogliśmy, gdy w 4. sezonie scenarzysta postanowił zakończyć żywot wygnanego króla Danii, który zginął zgodnie z sagami w dole wypełnionym wężami. Wielu fanów przyjęło śmierć Ragnara z ogromnym smutkiem i rozżaleniem (słowa jednego z nich właśnie czytacie), ponieważ występ Travisa Fimmela w "Wikingach" był zdecydowanie za mało doceniony. Jego dziwne tiki nerwowe, nietypowa mimika, ale jednocześnie sprawna umiejętność posługiwania się słowami i urok osobisty sprawiały, że fani nie mieli problemu z uwierzeniem, że właśnie ten oto nieumiejący czytać barbarzyńca jest w stanie przechytrzyć światłych chrześcijańskich królów z odległych wysp brytyjskich.

Do niej jednak musiało dojść, ponieważ według legend, to właśnie potomkowie Ragnara byli jeszcze bardziej znanymi postaciami w Europie. Schedę przejęli: pierworodny Bjorn oraz Ubbe, Hvitserk, Sigurd i Ivar. Do gry wróciła również jego była żona, Lagertha, która po zabiciu drugiej żony Ragnara, ogłosiła siebie królową Kattegat.

Serial od początku łączył brutalne sceny batalistyczne z ciekawymi intrygami politycznymi oraz zwykłymi rodzinnymi dramatami, które mogły się odgrywać między Lothbrokami i ich rywalami w walce o władzę. Ta mikstura spowodowała, że "Wikingowie" znaleźli miliony fanów na całym świecie.

Kiedy ostatni odcinek Wikingów?

Ostatni odcinek 5. sezonu "Wikingów" zostanie wyemitowany 30 stycznia 2019 roku. Na razie nie znamy dokładnej daty premiery nowych epizodów, ale możemy spokojnie założyć, że 6. seria zakończy się dopiero w 2020 roku, więc na Lothbroków czeka jeszcze wiele (krwawych) przygód. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.