„Winter is coming” i to dosłownie. Easter egg w czołówce „Gry o tron”

Sergiusz Kurczuk
26.07.2017 14:07
„Winter is coming” i to dosłownie. Easter egg w czołówce „Gry o tron” Fot. kadr z filmu

Dziwne, że żaden fan „Gry o tron” do tej porty tego nie zauważył! W czołówce serialu od początku było widać, że naprawdę „Nadchodzi zima”.

Twórcy czołówki do „Gry o tron” postanowili puścić oczko, do nomen omen, spostrzegawczych widzów serialu. To nie do wiary, ale fanom wyłapanie pomysłowego easter egga zajęło aż 6 lat! Dopiero 7. sezon „Gry o tron” sprawił, że ktoś wreszcie zwrócił uwagę na pewien detal - rodowe hasło Starków „Nadchodzi zima”, wpleciono w czołówkę. Jeden z użytkowników serwisu Reddit zauważył, że animowana mapa Westeros zmieniła się od ostatniego sezonu. Okazuje się, że okolice Muru prawie całkowicie pokryte są śniegiem. Mało tego! Morze wokół bariery chroniącej przed stworami Północy jest skute lodem. Wygląda na to, że Biali Wędrowcy bez problemu mogą obejść Mur i zaatakować inne krainy.

To jednak nie koniec sensacyjnego odkrycia. Inny użytkownik Reddit postanowił sprawdzić czołówki poprzednich sezonów „Gry o tron”. Okazało się, że smaczek był obecny od samego początku. Biała pokrywa stopniowo i niezauważenie napierała na południe, podobnie jak groźni mieszkańcy Północy, przed którymi Czarna Straż ma bronić całego kontynentu. I rzeczywiście, jeśli się przyjrzymy, zobaczymy zmianę na mapie Westeros.

W czołówce z pierwszej serii Mur jest oblodzony, a kra pokrywa część zachodniej zatoki. Na całym teren przed Murem widać biały nalot, ale nieśmiało prześwituje brązowa ziemia.

Gra o tron 1 Fot. foto: kadr z filmu

W drugim sezonie nie widać zbyt dużej zmiany, ale ten kadr pokazuje, jak zielone są jeszcze tereny wybrzeży.

Gra o tron 2 Fot. foto: kadr z filmu

W trzecim sezonie jest już znacząca różnica. Okoliczna zieleń praktycznie całkowicie znikła, a zachodnią zatokę przykrył lód. W końcu nie bez powodu nazywa się ją Zatoką Lodu. W tym sezonie na wschodnich wodach uwzględniono również archipelag, znajdujący się w Zatoce Fok.

Gra o tron 3 Fot. foto: kadr z filmu

Skok o dwie serie do przodu i widzimy, że w czołówce piątego sezonu okolice Muru są niemal całkowicie ośnieżone. Widać, że wschodnia wyspa też zaczyna pokrywać się lodem i śniegiem.

Gra o tron 5 Fot. foto: kadr z filmu

W siódmym sezonie okolice Muru wyglądają już jak Antarktyda. Gruba warstwa lodu całkowicie zakryła wodę w obu zatokach i połączyła wschodni archipelag z kontynentem.

Gra o tron 7 Fot. foto: kadr z filmu

Sytuacja nie wygląda ciekawie. Biali Wędrowcy bez problemu mogą teraz wkroczyć do Siedmiu Królestw i namieszać, w i tak pogmatwanej fabule serialu. Jak widać, Ned Stark miał całkowitą rację - „Nadchodzi zima”! Jak widać fani produkcji HBO nie śpią. Oprócz powyższego, dowodem na ich zaangażowanie może być dzieło Internauty, którzy przez niemal dwa lata swojego życia tworzył animowany prequel serialu.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.