Wizyta na planie "Wiedźmina" doprowadziła Andrzeja Sapkowskiego do płaczu
30.10.2019 13:03
Wizyta na planie "Wiedźmina" doprowadziła Andrzeja Sapkowskiego do płaczu Fot. MILOSZ POLOCH/REPORTER/ East News

Premiera ekranizacji "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego już wkrótce. Autor nie krył wzruszenia podczas wizyty na planie serialu.

Andrzej Sapkowski to jeden z najpopularniejszych pisarzy w naszym kraju. Powieści opowiadające historię Geralta z Rivii przyniosły mu międzynarodową sławę. Już wkrótce ukaże się ekranizacja jego twórczości - serial "Wiedźmin" od platformy Netflix. Showrunnerka produkcji wyjawiła, że Andrzej Sapkowski odwiedził plan zdjęciowy, co było dla niego bardzo emocjonalnym przeżyciem.

Andrzej Sapkowski płakał na planie "Wiedźmina"

W ubiegły weekend odbył się konwent MCM Comic Con w Londynie. W wydarzeniu wzięły udział showrunnerka "Wiedźmina" oraz odtwórczyni roli Ciri, Freya Allan. Lauren S. Hissrich wyjawiła podczas panelu, że Andrzej Sapkowski złożył im wizytę na planie zdjęciowym. Autor nie krył zachwytu i wzruszenia.

Był bardzo podekscytowany. W pewnym momencie polały się łzy. Był pod wrażeniem naszego oddania. Nie poszliśmy na skróty ożywiając historię, która zrodziła się w jego głowie.

Przeczytaj także

"Wiedźmin" - kiedy premiera?

Choć oficjalna data premiery "Wiedźmina" nie jest na obecną chwilę znana, pojawiły się informacje wskazujące na 16 grudnia 2019 roku. W ciągu najbliższych dni będzie miał miejsce konwent Lucca Comics and Games, podczas którego odbędzie się panel poświęcony serialowi. Wtedy najprawdopodobniej ukaże się ostateczny zwiastun, zdradzający konkretną datę premiery, kończąc tym samym miesiące spekulacji. W rolach głównych w "Wiedźminie" wystąpią Henry Cavill, Freya Allan i Anya Chalotra. W produkcji pojawi się również Polak - Maciej Musiał.

Zobacz też: "Wiedźmin" Netfliksa - potwierdzono obecność jednej z najważniejszych postaci z książek

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.