30.10.2019 13:03

Wizyta na planie "Wiedźmina" doprowadziła Andrzeja Sapkowskiego do płaczu

Premiera ekranizacji "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego już wkrótce. Autor nie krył wzruszenia podczas wizyty na planie serialu.

Foto: MILOSZ POLOCH/REPORTER/ East News
Foto: MILOSZ POLOCH/REPORTER/ East News

Andrzej Sapkowski to jeden z najpopularniejszych pisarzy w naszym kraju. Powieści opowiadające historię Geralta z Rivii przyniosły mu międzynarodową sławę. Już wkrótce ukaże się ekranizacja jego twórczości - serial "Wiedźmin" od platformy Netflix. Showrunnerka produkcji wyjawiła, że Andrzej Sapkowski odwiedził plan zdjęciowy, co było dla niego bardzo emocjonalnym przeżyciem.

Andrzej Sapkowski płakał na planie "Wiedźmina"

W ubiegły weekend odbył się konwent MCM Comic Con w Londynie. W wydarzeniu wzięły udział showrunnerka "Wiedźmina" oraz odtwórczyni roli Ciri, Freya Allan. Lauren S. Hissrich wyjawiła podczas panelu, że Andrzej Sapkowski złożył im wizytę na planie zdjęciowym. Autor nie krył zachwytu i wzruszenia.

"

Był bardzo podekscytowany. W pewnym momencie polały się łzy. Był pod wrażeniem naszego oddania. Nie poszliśmy na skróty ożywiając historię, która zrodziła się w jego głowie. "

wiedźmin netflix
wiedźmin netflix
Przeczytaj także "Wiedźmin" pobije sukces "Gry o tron"? Mocne słowa Andrzeja Sapkowskiego

"Wiedźmin" - kiedy premiera?

Choć oficjalna data premiery "Wiedźmina" nie jest na obecną chwilę znana, pojawiły się informacje wskazujące na 16 grudnia 2019 roku. W ciągu najbliższych dni będzie miał miejsce konwent Lucca Comics and Games, podczas którego odbędzie się panel poświęcony serialowi. Wtedy najprawdopodobniej ukaże się ostateczny zwiastun, zdradzający konkretną datę premiery, kończąc tym samym miesiące spekulacji. W rolach głównych w "Wiedźminie" wystąpią Henry Cavill, Freya Allan i Anya Chalotra. W produkcji pojawi się również Polak - Maciej Musiał.

Zobacz też: "Wiedźmin" Netfliksa - potwierdzono obecność jednej z najważniejszych postaci z książek

Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix Andrzej Sapkowski