„Władca Pierścieni”: Dominic Monaghan chętnie powróciłby jako Merry w serialu Amazona, ale pod jednym warunkiem

Natalia Hluzow
18.06.2018 14:45
„Władca Pierścieni”: Dominic Monaghan chętnie powróciłby jako Merry w serialu Amazona, ale pod jednym warunkiem Fot. kadr z filmu "Powrót Króla"

Dominic Monaghan, który w trylogii Petera Jacksona wcielał się w postać Merry’ego, mógłby ponownie wystąpić jako jeden z hobbitów. Jego decyzja zależałaby jednak od tego, co zamierzają pokazać twórcy nowego serialu Amazona.

Amazon powoli przygotowuje się do rozpoczęcia prac nad serialem związanym z „Władcą Pierścieni”, który ma przedstawić wydarzenia sprzed „Drużyny Pierścienia”. Kolejna gwiazda trylogii Petera Jacksona wypowiedziała się na temat nadchodzącej produkcji. Czy Dominic Monaghan, który ma spore telewizyjne doświadczenie jako Charlie z „Zagubionych”, powróciłby do roli Merry’ego – jednego z przyjaciół Froda – w serialowej wersji „Władcy Pierścieni”?

Czy filmowy Merry powróci w serialu „Władca Pierścieni”?

Dominic Monaghan, zapytany w rozmowie z People TV, czy wróciłby do Śródziemia za sprawą nowego serialu Amazona, zdradził, jakie okoliczności skłoniłyby go do powrotu w roli Merry'ego:

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak to zrobią. Jeśli pokażą starszych hobbitów przesiadujących wspólnie i wspominających ich przygody – oczywiście, że wziąłbym w tym udział. Kocham ten świat i myślę, że przedstawienie go nowym pokoleniom, skłoni młodych ludzi do sięgnięcia po trylogię Petera Jacksona i po książki [Tolkiena].

Wypowiedź Dominica Monaghana to jedna z nielicznych pozytywnych deklaracji oryginalnej obsady „Władcy Pierścieni” dotyczących serialu Amazona. Andy Serkis kategorycznie zdementował wszelkie przypuszczenia, że mógłby powrócić jako Gollum, zaś John Rhys-Davies stwierdził nawet, że Tolkien przewraca się w grobie. Jedyną osobą, która wyraziła chęć powrotu do swojej roli w telewizyjnej adaptacji, był Ian McKellen. Przyznał, że nie wyobraża sobie innego aktora w roli Gandalfa.

O czym będzie serial „Władca Pierścieni”?

Niestety, choć słowa Monaghana brzmią bardzo zachęcająco, istnieją niewielkie szanse na to, że serial „Władca Pierścieni” skupi się na wspomnieniach hobbitów. Najpopularniejszą teorią na temat fabuły nowej produkcji jest to, że opowie ona o młodości Aragorna. Zestawiając to z wypowiedzią szefowej Amazon Studios, która wyjawiła, że w serialu powrócą uwielbiane postaci, możemy spodziewać się szansy dla McKellena na powrót w roli Gandalfa, a także pojawienie się Elronda oraz młodszej wersji Obieżyświata. Ale kto wie – być może kronikarzem tej historii będzie właśnie któryś ze słynnych hobbitów? A może serial „Władca Pierścieni” opowie o zupełnie innych zdarzeniach niż zapowiadano?

Na oficjalne informacje dotyczące produkcji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Szacuje się, że serial oparty na twórczości J.R.R. Tolkiena zadebiutuje w 2020 lub 2021 roku. 

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.