"Władca Pierścieni": Jaką radę Viggo Mortensen ma dla nowego Aragorna?

Natalia Hluzow
08.11.2018 16:55
"Władca Pierścieni": Jaką radę Viggo Mortensen ma dla nowego Aragorna? Fot. Mary Evans Picture Library/EAST NEWS

Viggo Mortensen, który dla fanów "Władcy Pierścieni" na zawsze pozostanie Aragornem, ma dobrą radę dla swojego następcy w roli Obieżyświata. Co powinien zrobić, by jak najlepiej wczuć się w uwielbianego bohatera Śródziemia?

Choć szczegóły dotyczące serialu "Władca Pierścieni" wciąż owiane są ścisłą tajemnicą, w maju 2018 roku pojawiły się pogłoski, że produkcja Amazona ma opowiadać o młodości Aragorna. Serwis nie potwierdził wprawdzie tych informacji, jednak jeśli to prawda - przed nowym odtwórcą roli Obieżyświata stoi nie lada wyzwanie. By ułatwić mu wejście w rolę prawowitego władcy Gondoru i dziedzica Isildura, Viggo Mortensen podzielił się kilkoma cennymi poradami.

Rady Viggo Mortensena dla nowego Aragorna

Podczas wywiadu dla magazynu Collider, którego Mortensen udzielał w związku z rolą filmie "Green Book", aktor został zapytany, jakiej rady udzieliłby swojemu następcy w roli Aragorna. Jak przystało na prawdziwego profesjonalistę, polecił szczegółową analizę materiału źródłowego:

Poradziłbym mu, by nie tylko przeczytał książkę - bardzo gruntownie - całą wielką księgę "Władca Pierścieni", ale też poczytał nordyckie sagi jak "Saga rodu Wölsungów". Można tam znaleźć pewne wskazówki dotyczące tego, skąd Tolkien czerpał informacje.

Mitologia nordycka nie była oczywiście jedynym źródłem inspiracji J.R.R. Tolkiena. Słynny pisarz, tworząc swoje dzieło życia, czerpał też z legend arturiańskich i mitów celtyckich. Jednak w dużej mierze piętno na jego wyobraźni odcisnęły właśnie opowieści pochodzące ze Skandynawii, spisane w "Eddzie Starszej" i "Eddzie Młodszej". Porady Mortensena są więc jak najbardziej trafne, jeśli chodzi o gruntowne przygotowanie się do roli w serialu opartym na twórczości Tolkiena.

Serial "Władca Pierścieni" - kiedy premiera?

Mimo licznych plotek i spekulacji, jedyną oficjalną informacją na temat nowej produkcji osadzonej w Śródziemiu jest na razie to, że ma ona opowiadać o wydarzeniach sprzed "Drużyny Pierścienia" i uzupełniać trylogię Petera Jacksona o wątki, które nie pojawiły się w filmach. Szefowa Amazon Studios w jednym z wywiadów zdradziła też, że w serialu powrócą uwielbiane postaci z "Władcy Pierścieni". Nie wiadomo jednak, o które postaci chodzi i czy w ich rolach zobaczymy tych samych aktorów. Na wszystkie te informacje przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jak zapowiadają producenci, serial trafi na ekrany nie wcześniej niż w 2021 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.