08.11.2018 16:55

"Władca Pierścieni": Jaką radę Viggo Mortensen ma dla nowego Aragorna?

Viggo Mortensen, który dla fanów "Władcy Pierścieni" na zawsze pozostanie Aragornem, ma dobrą radę dla swojego następcy w roli Obieżyświata. Co powinien zrobić, by jak najlepiej wczuć się w uwielbianego bohatera Śródziemia?

Aragorn Władca Pierścieni
foto: Mary Evans Picture Library/EAST NEWS

Choć szczegóły dotyczące serialu "Władca Pierścieni" wciąż owiane są ścisłą tajemnicą, w maju 2018 roku pojawiły się pogłoski, że produkcja Amazona ma opowiadać o młodości Aragorna. Serwis nie potwierdził wprawdzie tych informacji, jednak jeśli to prawda - przed nowym odtwórcą roli Obieżyświata stoi nie lada wyzwanie. By ułatwić mu wejście w rolę prawowitego władcy Gondoru i dziedzica Isildura, Viggo Mortensen podzielił się kilkoma cennymi poradami.

Rady Viggo Mortensena dla nowego Aragorna

Podczas wywiadu dla magazynu Collider, którego Mortensen udzielał w związku z rolą filmie "Green Book", aktor został zapytany, jakiej rady udzieliłby swojemu następcy w roli Aragorna. Jak przystało na prawdziwego profesjonalistę, polecił szczegółową analizę materiału źródłowego:

"

Poradziłbym mu, by nie tylko przeczytał książkę - bardzo gruntownie - całą wielką księgę "Władca Pierścieni", ale też poczytał nordyckie sagi jak "Saga rodu Wölsungów". Można tam znaleźć pewne wskazówki dotyczące tego, skąd Tolkien czerpał informacje. "

Mitologia nordycka nie była oczywiście jedynym źródłem inspiracji J.R.R. Tolkiena. Słynny pisarz, tworząc swoje dzieło życia, czerpał też z legend arturiańskich i mitów celtyckich. Jednak w dużej mierze piętno na jego wyobraźni odcisnęły właśnie opowieści pochodzące ze Skandynawii, spisane w "Eddzie Starszej" i "Eddzie Młodszej". Porady Mortensena są więc jak najbardziej trafne, jeśli chodzi o gruntowne przygotowanie się do roli w serialu opartym na twórczości Tolkiena.

Serial "Władca Pierścieni" - kiedy premiera?

Mimo licznych plotek i spekulacji, jedyną oficjalną informacją na temat nowej produkcji osadzonej w Śródziemiu jest na razie to, że ma ona opowiadać o wydarzeniach sprzed "Drużyny Pierścienia" i uzupełniać trylogię Petera Jacksona o wątki, które nie pojawiły się w filmach. Szefowa Amazon Studios w jednym z wywiadów zdradziła też, że w serialu powrócą uwielbiane postaci z "Władcy Pierścieni". Nie wiadomo jednak, o które postaci chodzi i czy w ich rolach zobaczymy tych samych aktorów. Na wszystkie te informacje przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jak zapowiadają producenci, serial trafi na ekrany nie wcześniej niż w 2021 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Władca Pierścieni Amazon Prime Aragorn