08.01.2020 09:46

"Władca Pierścieni" - do obsady dołączył aktor z "Gry o tron"

Do obsady serialu Amazona "Władca Pierścieni" dołączył Robert Aramayo, który wcielał się w młodego Neda Starka w "Grze o tron". Aktor zastąpi Willa Poultera.

Gra o tron
foto: kad z serialu Gra o tron

Dobre wieści dla fanów fantasy i seriali na podstawie najsłynniejszych książek tego gatunku. Twórcy serialu "Władca Pierścieni" znaleźli aktora, który zastąpi gwiazdę "Black Mirror: Bandersnatch" i "Midsommar. W biały dzień" Willa Poultera. W jednego z głównych bohaterów wcieli się znany z "Gry o tron" i "Mindhuntera" Robert Aramayo.

"Władca Pierścieni" - Robert Aramayo w obsadzie serialu

Pod koniec 2019 roku ogłoszono, że Will Poulter z niewyjaśnionych przyczyn opuścił obsadę nadchodzącego serialu Amazon Prime. Twórcy musieli znaleźć nowego aktora. Wybrano Roberta Aramayo, który grał między innymi młodego Neda Starka w "Grze o tron", Elmera Wayne'a Henleya w drugim sezonie "Mindhuntera" oraz wystąpi w nadchodzącym prequelu serii "King's Man".

Chociaż Aramayo nie ma tak znanego nazwiska, jak Poulter, a w obsadzie serialu brakuje gwiazdy z prawdziwego zdarzenia, sukces "Wiedźmina" Netfliksa dowodzi, że można stworzyć hit, bez słynnych aktorów. W przypadku adaptacji twórczości Andrzeja Sapkowskiego, jedynym rozpoznawalnym aktorem był Henry Cavill, jednak popularność oryginału sprawiła, że cały świat i tak czekał na nową propozycję platformy streamingowej. Nie ma się co oszukiwać, że serial na podstawie twórczości J.R.R. Tolkiena będzie cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem.

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
Przeczytaj także "Władca Pierścieni": w serialu Amazona pojawi się młoda Galadriela. Kto ją zagra?

"Władca Pierścieni" - kiedy premiera serialu Amazona?

Za serial odpowie między innymi J.A. Bayona. Chociaż na razie nie zdradzono, kiedy zadebiutują pierwsze odcinki serialowego "Władcy Pierścieni", już zapowiedziano produkcję drugiego sezonu. Na razie w obsadzie znalazło się tylko kilku aktorów. W ciągu kolejnych miesięcy poznamy zapewne nowe gwiazdy produkcji. Akcja serialu będzie działa się w okresie Drugiej Ery, czyli tysiące lat przed wydarzeniami ukazanymi w książkach Tolkiena i filmach Petera Jacksona.

Gwiazdor "Gry o tron" zagra głównego złoczyńcę we "Władcy Pierścieni"
Gwiazdor "Gry o tron" zagra głównego złoczyńcę we "Władcy Pierścieni"
Przeczytaj także Gwiazdor "Gry o tron" zagra głównego złoczyńcę we "Władcy Pierścieni"

Zobacz też: "Władca Pierścieni": ogłoszono pierwsze nazwisko obsady serialu. Kogo zagra Markella Kavenagh?

Tagi: Seriale Władca Pierścieni Gra o tron Amazon Prime