"Władca Pierścieni" od Amazona ma nowego reżysera. Kto pomoże stworzyć serial?

25.03.2021 11:01
"Władca Pierścieni" od Amazona ma nowego reżysera. Kto pomoże stworzyć serial? Fot. New Line Cinema / WingNut Films/Collection Christophel/East News

Poznaliśmy nazwisko kolejnego reżysera, który pomoże stworzyć nadchodzący serial "Władca Pierścieni" od Amazon Studios. Kto dołączył do ekipy pod wodzą J.D. Payne'a i Patricka McKaya?

Władca Pierścieni od Amazona ma kolejnego reżysera

Amazon Studios poinformowało, że Wayne Che Yip dołączył do składu twórców nadchodzącego serialu "Władca Pierścieni". Yip będzie producentem wykonawczym produkcji, a także reżyserem - ma przygotować 4 odcinki serialu. Informacja została podana kilkanaście miesięcy po tym, gdy dowiedzieliśmy się, że hiszpański filmowiec J.A. Bayona nakręcił pierwsze dwa epizody produkcji. 

Polecamy

Wayne Che Yip jest najlepiej znany z pracy nad serialami "Kaznodzieja", "Hunters" i "Doktor Who". Na koncie ma również pracę przy innym projekcie fantasy od Amazona - mowa o "Kole Czasu". Reżyser obecnie pracuje nad wspomnianym "Władcą Pierścieni" - z oświadczenia firmy dowiedzieliśmy się, że odcinki są kręcone w Nowej Zelandii:

To prawdziwy zaszczyt, że J.D. i Patrcik zaprosili mnie przy pracy nad światem Tolkiena. Codziennie budzę się z uśmiechem na twarzy i nie mogę się doczekać pracy w pięknych okolicach Nowej Zelandii. Cieszę się, że możemy dołożyć swoją skromną cegiełkę do spuścizny tych najlepszych historii, które kiedykolwiek zostały opowiedziane.

Polecamy

Jak czytamy w oficjalnym opisie fabuły "Władcy Pierścieni" od Amazona:

Nadchodzący serial Amazon Studios przedstawi nam pierwszy raz w historii opowieści z osławionej Drugiej Ery Śródziemia. Historia rozgrywa się na tysiące lat przed wydarzeniami z "Hobbita" i "Władcy Pierścieni" J.R.R. Tolkiena. Serial rozpoczyna się w erze relatywnego pokoju, a bohaterami jest zbiór postaci - zarówno nowych, jak i dobrze znanych. Te muszą sobie poradzić z nadchodzącym złem, które ponownie grozi Śródziemiu. Od najgłębszych kopalni Mglistych Gór, przez elfią stolicę Lindon, aż do królestwa Numenoru - te postaci stworzą spuściznę, która przetrwa kolejne setki lat. 

J.D. Payne i Patrick McKay są showrunnerami i producentami wykonawczymi. Producentem jest Christopher Newman. W serialu w rolach głównych wystąpili: Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Daniel Weyman, Cynthia Addai-Robinson, Maxim Baldry, Ian Blackburn, Kip Chapman, Anthony Crum oraz Sir Lenny Henry. 

Na razie nie zdradzono daty premiery serialowego "Władcy Pierścieni", ale najprawdopodobniej trafi na Amazon Prime jeszcze w roku 2021.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.