"Władca Pierścieni": ogłoszono pierwsze nazwisko obsady serialu. Kogo zagra Markella Kavenagh?

23.07.2019 09:55
"Władca Pierścieni": ogłoszono pierwsze nazwisko obsady serialu. Kogo zagra Markella Kavenagh? Fot. materiały prasowe/BBC

Według najnowszych informacji dotyczących serialu "Władca Pierścieni" produkowanego przez Amazon, w obsadzie pojawi się młoda aktorka Markella Kavenagh.

Chociaż o tym, że Amazon produkuje serial oparty na twórczości J.R.R. Tolkiena, wiadomo już od prawie dwóch lat, tytuł jest objęty tajemnicą. Zdradzono jedynie, kto zajmie się reżyserią i scenariuszem produkcji oraz zaprezentowano mapę Śródziemia. W końcu po wielu miesiącach oczekiwań ogłoszono w końcu pierwszą osobę, która dostała angaż do serialu. Jest nią młoda aktorka Markella Kavenagh.

"Władca Pierścieni" - Markella Kavenagh w obsadzie serialu  Amazon Prime

Jak podaje serwis Variety, Kavenagh jest pierwszą aktorką, która dołączyła do obsady serialu rozgrywającego się w Śródziemiu. Wcieli się w postać imieniem Tyra. Fani twórczości Tolkiena doskonale wiedzą, że osoba o takim imieniu nie pojawiła się w żadnej z książek mistrza fantasy. Wygląda na to, że w odcinkowym "Władcy Pierścieni" poznamy szereg nowych bohaterów stworzonych przez twórców serialu. Tyra jest całkiem nową postacią, więc trudno przewidzieć kogo tak naprawdę zagra Kavenagh. Jej delikatna uroda sugeruje, że może być elfką, ale nie wykluczone, że wcieli się w zupełnie inną bohaterkę. 

Aktorka zagrała na razie jedynie w trzech produkcjach telewizyjnych. Wszystkie zadebiutowały w roku 2018. Chodzi o serial "Romper Stomper", w którym zagrała Cindi oraz miniseriale "Płacz" (jako Chloe) i adaptację "Pikniku nad wiszącą skałą" (jako Myrtle). Kavenagh zadebiutuje na dużym ekranie w nadchodzącym filmie "My First Summer". 

Przeczytaj także

"Władca Pierścieni" - kiedy premiera serialu Amazon Prime

Reżyserem serialu został J.A. Bayona znany z filmu "Jurassic World: Upadłe Królestwo". Twórcy będą mieć szerokie pole do popisu, bo wydarzenia, które zobaczymy, rozegrają się setki lat przed akcją obu trylogii Petera Jacksona. Serial zaprezentuje losy bohaterów żyjących w Drugiej Erze - okresie Śródziemia, który trwał mniej 3441 lat słonecznych - od ostatecznego pokonania Morgotha do pierwszej porażki Saurona. Jest to wycinek czasu fikcyjnego świata, który do tej pory nie został przeniesiony na duży ani mały ekran. 

Trudno powiedzieć, kiedy produkcja trafi na platformę streamingową. Na razie nie skompletowano jeszcze obsady serialu, nie ogłoszono pozostałych reżyserów, którzy wezmą udział w pracy nad adaptacją "Władcy Pierścieni", ani nie zdradzono tytułu serialu. Nie zapowiedziano też, kiedy ruszy wyczekiwana produkcja. Nie wykluczone, że na premierę będziemy musieli poczekać co najmniej do 2021 roku.

Zoacz też: Serial "Władca Pierścieni": twórcy zapowiedzieli krainę, której nie widzieliśmy w filmach 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE