21.10.2019 12:27

"Władca Pierścieni": przeciekły nagrania castingowe z serialu Amazona

Na serial "Władca Pierścieni" czekają miliony fanów na całym świecie. Na razie nie wiadomo zbyt dużo na jego temat. W sieci pojawiły się jednak nagrania z castingów. Czy są na nich gwiazdy produkcji?

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
foto: kadr z filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Tajemniczy serial na podstawie twórczości J.R.R. Tolkiena zastanawia miliony fanów fantasy na całym świecie. Na razie nie zdradzono zbyt wielu szczegółów produkcji Amazon. Wiemy jedynie, kiedy rozegra się akcja serialu, kto został showrunnerem oraz zdradzono tożsamość jednej z aktorek, które wystąpią w serialu "Władca Pierścieni". W sieci pojawiły się jednak przecieki z castingowymi nagraniami. Czy są na nich przyszłe gwiazdy serialu?

"Władca Pierścieni" - przeciek taśm z castingu

W serwisie Vimeo pojawiło się kilka nagrań z castingów do nadchodzącego serialu dziejącego się w Śródziemiu. Jak podaje serwis CBR, oryginalnie dostępne były trzy klipy. Obecnie można obejrzeć dwa nagrania. Jedno przedstawia kobietę, drugie mężczyznę. Oboje wypowiadają kwestie, które są w pewien sposób powiązane z fikcyjnym światem stworzonym przez Tolkiena.

Czy powyżsi aktorzy dołączą do obsady serialu? Prawdopodobnie nie, bo zazwyczaj tego typu materiały są umieszczane w sieci przez osoby, które nie przeszły castingu. Trudno też uwierzyć, że dialogi rzeczywiście pochodzą se scenariusza "Władcy Pierścieni" od Amazona. Twórcy raczej starają się unikać ewentualnych spoilerów, dlatego na etapie castingów dają aktorom kwestie niezwiązane z finalnej produkcji. Podobnie zresztą jak imiona bohaterów, które padają podczas przesłuchania.

Gladiator (Russell Crowe)
Gladiator (Russell Crowe)
Przeczytaj także Czy wiesz, że: Russell Crowe odrzucił dużą rolę we "Władcy Pierścieni" Petera Jacksona

Można jednak wywnioskować jakich bohaterów poszukują twórcy serialu - jaki mają mieć charakter, osobowość oraz cele. Chloe Bremner podczas castingu wcieliła się w postać o imieniu Eldien. Z dialogu wynika, że Eldien jest strudzoną wojowniczką, która musi brać udział w niekończącej się bitwie. Nick Hardcastle zagrał natomiast Arica. To pragmatyczny człowiek, kierujący się głównie własnym przetrwaniem. W skasowanym fragmencie pojawił się Conor Fogarty, który wcielił się w Beldora - postać bardzo podobną do Eldien.

"Władca Pierścieni" - wiemy, ile odcinków będzie liczył 1. sezon produkcji
"Władca Pierścieni" - wiemy, ile odcinków będzie liczył 1. sezon produkcji
Przeczytaj także "Władca Pierścieni" - wiemy, ile odcinków będzie liczył 1. sezon produkcji

"Władca Pierścieni" - kiedy premiera serialu?

Na razie zdradzono jedynie, że w serialu "Władca Pierścieni" zobaczymy Markellę Kavenagh, która zagra elfkę imieniem Tyra. Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja trafi na platformę streamingową Amazon Prime, ale niewykluczone, że kiedy to się stanie, "Gra o tron" i powstające spin-offy hitu HBO, będą miały poważnego konkurenta.

Markella Kavenagh
Markella Kavenagh
Przeczytaj także "Władca Pierścieni": ogłoszono pierwsze nazwisko obsady serialu. Kogo zagra Markella Kavenagh?

Zobacz też: Serial "Władca Pierścieni": twórcy zapowiedzieli krainę, której nie widzieliśmy w filmach

Tagi: Seriale Władca Pierścieni J.R.R. Tolkien Amazon Prime