18.12.2019 08:48

"Władca Pierścieni": w serialu Amazona pojawi się młoda Galadriela. Kto ją zagra?

Według najnowszych informacji na temat serialu "Władca Pierścieni", w produkcji Amazona zobaczymy dobrze znaną postać. Chodzi o potężną elfkę Galadrielę.

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
foto: kadr z filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Serial oparty na twórczości J.R.R. Tolkiena nadal jest wielką niewiadomą. Chociaż zwyczajowo nazywa się go "Władcą Pierścieni", produkcja Amazona nie będzie kolejnym podejściem do adaptacji słynnego dzieła brytyjskiego pisarza. Opowie o wydarzeniach, które miały miejsce tysiące lat przed wydarzeniami ukazanymi w filmach Petera Jacksona. Nie powinno więc dziwić, że w serialu zobaczymy młodą Galadrielę. Twórcy wybrali aktorkę, która się w nią wcieli.

"Władca Pierścieni" - młoda Galadriela w serialu Amazona

Jak podaje Vartiety, potężną elfią władczynię zagra Morfydd Clark, która wystąpiła w takich produkcjach jak "Pełzająca śmierć" czy powstający serial Netfliksa "Dracula". Galadriela jest pierwszą znaczącą postacią z książek Tolkiena, której obecność potwierdzono w nadchodzącej produkcji. W adaptacjach "Władcy Pierścieni" i "Hobbita" Jacksona w tę postać wcielała się Cate Blanchett.

Na razie nie zdradzono, jaką rolę odegra młoda Galadriela. Akcja serialu będzie rozgrywać się w Drugiej Erze Śródziemia. To właśnie w tym okresie powstały Pierścienie Mocy. Czy Biała Pani Lórien będzie pełniła ważną rolę w serialu "Władca Pierścieni"? Przekonamy się za jakiś czas.

Serial "Władca Pierścieni" stracił główną gwiazdę. Co było powodem tej decyzji?
Serial "Władca Pierścieni" stracił główną gwiazdę. Co było powodem tej decyzji?
Przeczytaj także Serial "Władca Pierścieni" stracił główną gwiazdę. Co było powodem tej decyzji?

"Władca Pierścieni" - kiedy premiera serialu?

Oprócz młodej Galadrieli wiadomo, że w serialu "Władca Pierścieni" zobaczymy Markellę Kavenagh, która zagra elfkę imieniem Tyra. Na razie nie zdradzono, kiedy produkcja trafi na platformę streamingową Amazon Prime, ale niewykluczone, że kiedy to się stanie, "Gra o tron" i powstające spin-offy hitu HBO, będą miały poważnego konkurenta.

Markella Kavenagh
Markella Kavenagh
Przeczytaj także "Władca Pierścieni": ogłoszono pierwsze nazwisko obsady serialu. Kogo zagra Markella Kavenagh?

Zobacz też: Serial "Władca Pierścieni": twórcy zapowiedzieli krainę, której nie widzieliśmy w filmach

Tagi: Seriale Władca Pierścieni J.R.R. Tolkien Amazon Prime