"Władca Pierścieni": w serialu Amazona pojawi się młoda Galadriela. Kto ją zagra?

18.12.2019 08:48
"Władca Pierścieni": w serialu Amazona pojawi się młoda Galadriela. Kto ją zagra? Fot. kadr z filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Według najnowszych informacji na temat serialu "Władca Pierścieni", w produkcji Amazona zobaczymy dobrze znaną postać. Chodzi o potężną elfkę Galadrielę.

Serial oparty na twórczości J.R.R. Tolkiena nadal jest wielką niewiadomą. Chociaż zwyczajowo nazywa się go "Władcą Pierścieni", produkcja Amazona nie będzie kolejnym podejściem do adaptacji słynnego dzieła brytyjskiego pisarza. Opowie o wydarzeniach, które miały miejsce tysiące lat przed wydarzeniami ukazanymi w filmach Petera Jacksona. Nie powinno więc dziwić, że w serialu zobaczymy młodą Galadrielę. Twórcy wybrali aktorkę, która się w nią wcieli.

"Władca Pierścieni" - młoda Galadriela w serialu Amazona

Jak podaje Vartiety, potężną elfią władczynię zagra Morfydd Clark, która wystąpiła w takich produkcjach jak "Pełzająca śmierć" czy powstający serial Netfliksa "Dracula". Galadriela jest pierwszą znaczącą postacią z książek Tolkiena, której obecność potwierdzono w nadchodzącej produkcji. W adaptacjach "Władcy Pierścieni" i "Hobbita" Jacksona w tę postać wcielała się Cate Blanchett.

Na razie nie zdradzono, jaką rolę odegra młoda Galadriela. Akcja serialu będzie rozgrywać się w Drugiej Erze Śródziemia. To właśnie w tym okresie powstały Pierścienie Mocy. Czy Biała Pani Lórien będzie pełniła ważną rolę w serialu "Władca Pierścieni"? Przekonamy się za jakiś czas.

Przeczytaj także

"Władca Pierścieni" - kiedy premiera serialu?

Oprócz młodej Galadrieli wiadomo, że w serialu "Władca Pierścieni" zobaczymy Markellę Kavenagh, która zagra elfkę imieniem Tyra. Na razie nie zdradzono, kiedy produkcja trafi na platformę streamingową Amazon Prime, ale niewykluczone, że kiedy to się stanie, "Gra o tron" i powstające spin-offy hitu HBO, będą miały poważnego konkurenta.

Przeczytaj także

Zobacz też: Serial "Władca Pierścieni": twórcy zapowiedzieli krainę, której nie widzieliśmy w filmach

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.