„Władca Pierścieni”: w serialu Amazona powrócą uwielbiani bohaterowie

Natalia Hluzow
12.06.2018 12:37
„Władca Pierścieni”: w serialu Amazona powrócą uwielbiani bohaterowie Fot. materiały promocyjne filmu "Władca Pierścieni: Powrót króla"

Szefowa Amazon Studios, Jennifer Salke, w jednym z ostatnich wywiadów uchyliła rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego serialu „Władca Pierścieni”.

Batalię o prawa do przeniesienia „Władcy Pierścieni” na mały ekran rozpoczęto w 2017 roku. Ostatecznie zwyciężył w niej serwis Amazon. Od tego czasu pojawiają się liczne plotki i spekulacje na temat serialu „Władca Pierścieni”, jednak dotychczas Amazon zdradził tylko tyle, że produkcja będzie opowiadać o wydarzeniach sprzed „Drużyny Pierścienia” i uzupełni filmową trylogię o wątki, które nie pojawiły się w dziełach Petera Jacksona.

Oszczędność w kwestii informowania o fabule serialu „Władca Pierścieni” wynika nie tylko z tajemniczości serwisu, lecz przede wszystkim z prostego faktu, że sam Amazon niewiele jeszcze wie, bo nie ruszyły jeszcze prace nad produkcją. Jak wyjawiła magazynowi Deadline szefowa Amazon Studios:

Pomimo całego zamieszania wokół Władcy Pierścieni, umowę sfinalizowaliśmy dopiero miesiąc temu. (…) Myślę, że usiądziemy nad strategią w przyszłym miesiącu, w co prawdopodobnie zaangażujemy grupę autorów [scenariusza].

Serial „Władca Pierścieni” zaprezentuje bohaterów znanych z trylogii

Choć z wypowiedzi Jennifer Salke jasno wynika, że twórcy nie mają jeszcze zarysu fabuły serialu „Władca Pierścieni” ani nawet głównego scenarzysty, serwis ma już pewną koncepcję, którą będą rozwijać autorzy scenariusza. Koncepcja ta zakłada powrót postaci uwielbianych przez fanów trylogii Tolkiena i jej filmowej wersji zrealizowanej przez Petera Jacksona. Jak wspomniała Salke:

Jak wiesz, nie będzie to remake filmów, ale nie zaczynamy też od początku. Tak więc będą tam postacie, które kochacie.

Szefowa Amazon Studios nie mogła oczywiście zdradzić, o jakich bohaterów konkretnie chodzi, choć ta sprawa jest już przesądzona umową ze spadkobiercami J.R.R. Tolkiena. Być może faktycznie będą to Aragorn, Gandalf i Elrond, i w nowym serialu będziemy śledzić przygody Obieżyświata sprzed Wojny o Pierścień? Opcja powrotu oryginalnej Drużyny Pierścienia na ekran nie wchodzi bowiem w grę, choćby z uwagi na niechęć niektórych członków obsady do realizowanego serialu.

Według Salke jedno jest pewne - twórcy serialu mają pełne wsparcie osób, które kochają „Władcę Pierścieni”, więc fani mogą być spokojni o dalsze (lub przeszłe) losy Śródziemia:

Przegadałam z Simonem Tolkienem [wnukiem pisarza] kilka godzin, a Sharon [producentka Amazon TV] spędziła kilka miesięcy na spotkaniach z każdym, kto powiedział, że ma serce do tego projektu.

Czy Peter Jackson będzie brał udział w realizacji serialu „Władca Pierścieni”?

Wbrew temu, co mówił ostatnio Peter Jackson, szefowa Amazon Studios wspomniała też, że wciąż trwają rozmowy z twórcą filmowej trylogii na temat tego, na ile zaangażuje się w projekt, a nie czy w ogóle to zrobi.

Z tego co wiem, ostatnio jesteśmy z nim na etapie ustalania tego, jak bardzo lub jak mało będzie zaangażowany w realizację serialu.

1 Fot. foto: Mary Evans Picture Library/EAST NEWS

Jennifer Salke wspomniała też, że Amazon pracuje tylko nad jednym, dużym serialem związanym z „Władcą Pierścieni” i że zdjęcia być może – podobnie jak w przypadku filmowej trylogii – odbędą się w Nowej Zelandii. Co wyniknie z tych planów i dokąd wyobraźnia zaprowadzi twórców serialu? Przekonamy się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. A kiedy tylko pojawią się konkrety dotyczące produkcji – od razu Wam o nich doniesiemy.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.