"Władca Pierścieni" - wiemy, ile odcinków będzie liczył 1. sezon produkcji

07.08.2019 11:36
"Władca Pierścieni" - wiemy, ile odcinków będzie liczył 1. sezon produkcji Fot. ShireOfMontana/Splash /EAST NEWS

Amazon postanowił wydać miliard dolarów na serial opowiadający o Śródziemiu z książek Tolkiena. Może się wydawać, że to bardzo dużo pieniędzy, ale nagle podejście do tego tematu może się zmienić, gdy dowiadujemy się, ile odcinków będzie liczył 1. sezon produkcji. 

Jak dowiaduje się fanowski portal Deutsche Tolkien, 1. sezon "Władcy Pierścieni" od Amazonu będzie zawierał aż 20 odcinków. Taką informację podał profesor Tom Shippy, który został zatrudniony przez twórców jako ekspert i konsultant do spraw związanych z oryginalną twórczością Tolkiena. Emerytowany wykładowca Średniowiecznej i Staroangielskiej Literatury powiedział chyba nieco za dużo w wywiadzie ze wspomnianym niemieckim portalem.

Władca Pierścieni - ile odcinków będzie w 1. sezonie produkcji?

Profesor zaznaczył również, że do tej pory twórcy nie ustalili, w którym momencie ma się zakończyć 1. sezon produkcji. To oznacza, że plan zdjęciowy jest jeszcze nieustalony, a co za tym idzie reżyserowie nie mogą kręcić serialu:

Pierwszy sezon ma się składać z 20 odcinków. Nie mogą zacząć ich kręcić, bo nie zdecydowali się jeszcze na zakończenie pierwszej części produkcji. 

Przeczytaj także

Shippy odniósł się również do wolności, którą posiada Amazon. Dzięki temu, że serial jest osadzony w Drugiej Erze Śródziemia, która była mało eksplorowana w książkach, twórcy mogą pozwolić sobie na swobodne tworzenie nowych postaci i wypełnianie luk pozostawionych przez Tolkiena:

The Tolkien Estate naciska, aby podstawowy kształt Drugiej Ery pozostał bez zmian. Sauron napada na Eriador, następnie odpychają go siły Numenorejczyków. Ten ich potem zniewala i zmusza do złamania przysięgi wobec Valarów. To wszystko jest historią i musi pozostać bez zmian.

Ale możesz dodać nowych bohaterów i zadać wiele pytań - co Sauron zrobił w międzyczasie? Gdzie podział się Morgoth, gdy go pokonano. Teoretycznie Amazon może odpowiedzieć na te pytania poprzez stworzenie odpowiedzi, bo Tolkien tego nie opisał. Ale jednocześnie nie może to zaprzeczać jego słowom. To po to nas zatrudnił Amazon. Musi być zgodnie z kanonem, nie może przekraczać granic wyznaczonych przez Tolkiena i wszystko musi pozostać "tolkienowskie". 

Data premiery "Władcy Pierścieni" od Amazona pozostaje nieznana. Wiemy jednak, że odcinek pilotażowy zostanie wyreżyserowany przez J.A. Bayonę, który był odpowiedzialny za m.in. "Jurassic World: Fallen Kingdom".

Zobacz także: Wiemy, kto odpowie za serialowego "Władcę Pierścieni"

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.