"World on Fire": Tomasz Kot i Zofia Wichłacz w zwiastunie wojennego dramatu od BBC

29.08.2019 13:45
"World on Fire": Tomasz Kot i Zofia Wichłacz w zwiastunie wojennego dramatu od BBC Fot. materiały prasowe BBC One

Stacja BBC One zaprezentowała pierwszy zwiastun wojennego dramatu "World on Fire". W obsadzie znaleźli się Tomasz Kot i Zofia Wichłacz. O czym opowie produkcja?

Stacja BBC One podzieliła się pierwszą zapowiedzią serialu "World on Fire". W obsadzie, u boku międzynarodowych gwiazd, znaleźli się również polscy aktorzy.

"World on Fire" - zwiastun

Zwiastun serialu "World on Fire" prezentuje się następująco:

"World on Fire" - fabuła

"World on Fire" to serialowy dramat, osadzony w realiach II Wojny Światowej. Wydarzenia największego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości obserwować będziemy z perspektywy zwykłych ludzi ze wszystkich stron konfliktu. Pierwszy sezon liczył będzie 7 odcinków. Rozpocznie się niemiecką inwazją na Polskę, by zakończyć się podczas bitwy o Anglię.

Głównym bohaterem serialu jest młody angielski tłumacz imieniem Harry, który w Warszawie usiłuje negocjować z nazistami i wydostać swoją ukochaną Kasię z kraju. Tymczasem w Manchesterze czeka na niego dziewczyna Lois, która stara się odmienić swoje życie, chwytając się każdej z szans, jakie daje jej wojna. Inna z bohaterek, Nancy, to korespondentka wojenna z USA, która nie potrafi zaznać spokoju, dopóki jej życie nie znajduje się w niebezpieczeństwie. Poznamy również rodzinę Rossler z Berlina, zmartwioną losem syna żołnierza i robiącą wszystko, by uchronić niepełnosprawną córkę przez nazistowskim reżimem.

Przeczytaj także

"World on Fire" - obsada

W obsadzie serialu znaleźli się między innymi Sean Bean ("Władca Pierścieni", "Gra o tron"), Helen Hunt ("Szaleję za tobą"), Lesley Manville ("Czarownica", "Nić widmo"), Jonah Hauer-King ("Małe kobietki"), Julia Brown ("Shetland"), Brian J. Smith ("Sense8"), Bruno Alexander ("Eden"), Parker Sawyers ("Deep State"), Eugénie Derouand ("Geniusz: Picasso") oraz Johannes Zeiler ("Faust"). U ich boku zobaczymy również polskich aktorów - Tomasza Kota ("Zimna wojna") i znaną z "Miasta 44" i "1983" Zofię Wichłacz.

Przeczytaj także

"World on Fire" - premiera i twórcy

Autorem scenariusza jest Peter Bowker. Zdjęcia kręcono głównie w Pradze, Londynie, Paryżu i Berlinie. Dokładna data premiery "World on Fire" nie jest na ten moment znana. Wiemy jedynie, że serial zadebiutuje jesienią tego roku.

Zobacz też: 15 najlepszych polskich filmów wojennych. Wśród nich "Kurier" i "Pianista"  

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.