"World on Fire": Tomasz Kot i Zofia Wichłacz w zwiastunie wojennego dramatu od BBC

29.08.2019 13:45
"World on Fire": Tomasz Kot i Zofia Wichłacz w zwiastunie wojennego dramatu od BBC Fot. materiały prasowe BBC One

Stacja BBC One zaprezentowała pierwszy zwiastun wojennego dramatu "World on Fire". W obsadzie znaleźli się Tomasz Kot i Zofia Wichłacz. O czym opowie produkcja?

Stacja BBC One podzieliła się pierwszą zapowiedzią serialu "World on Fire". W obsadzie, u boku międzynarodowych gwiazd, znaleźli się również polscy aktorzy.

"World on Fire" - zwiastun

Zwiastun serialu "World on Fire" prezentuje się następująco:

"World on Fire" - fabuła

"World on Fire" to serialowy dramat, osadzony w realiach II Wojny Światowej. Wydarzenia największego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości obserwować będziemy z perspektywy zwykłych ludzi ze wszystkich stron konfliktu. Pierwszy sezon liczył będzie 7 odcinków. Rozpocznie się niemiecką inwazją na Polskę, by zakończyć się podczas bitwy o Anglię.

Głównym bohaterem serialu jest młody angielski tłumacz imieniem Harry, który w Warszawie usiłuje negocjować z nazistami i wydostać swoją ukochaną Kasię z kraju. Tymczasem w Manchesterze czeka na niego dziewczyna Lois, która stara się odmienić swoje życie, chwytając się każdej z szans, jakie daje jej wojna. Inna z bohaterek, Nancy, to korespondentka wojenna z USA, która nie potrafi zaznać spokoju, dopóki jej życie nie znajduje się w niebezpieczeństwie. Poznamy również rodzinę Rossler z Berlina, zmartwioną losem syna żołnierza i robiącą wszystko, by uchronić niepełnosprawną córkę przez nazistowskim reżimem.

Przeczytaj także

"World on Fire" - obsada

W obsadzie serialu znaleźli się między innymi Sean Bean ("Władca Pierścieni", "Gra o tron"), Helen Hunt ("Szaleję za tobą"), Lesley Manville ("Czarownica", "Nić widmo"), Jonah Hauer-King ("Małe kobietki"), Julia Brown ("Shetland"), Brian J. Smith ("Sense8"), Bruno Alexander ("Eden"), Parker Sawyers ("Deep State"), Eugénie Derouand ("Geniusz: Picasso") oraz Johannes Zeiler ("Faust"). U ich boku zobaczymy również polskich aktorów - Tomasza Kota ("Zimna wojna") i znaną z "Miasta 44" i "1983" Zofię Wichłacz.

Przeczytaj także

"World on Fire" - premiera i twórcy

Autorem scenariusza jest Peter Bowker. Zdjęcia kręcono głównie w Pradze, Londynie, Paryżu i Berlinie. Dokładna data premiery "World on Fire" nie jest na ten moment znana. Wiemy jedynie, że serial zadebiutuje jesienią tego roku.

Zobacz też: 15 najlepszych polskich filmów wojennych. Wśród nich "Kurier" i "Pianista"  

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.