Wraca "Doogie Howser", popularny serial o nastoletnim lekarzu. Co już wiadomo o nowym projekcie Disney+?

09.04.2020 15:34
Wraca "Doogie Howser", popularny serial o nastoletnim lekarzu. Co już wiadomo o nowym projekcie Disney+? Fot. . East News

Platforma streamingowa Disney+ po raz kolejny próbuje skorzystać z siły i magii nostalgii. Właśnie ogłoszono rozpoczęcie prac nad nową wersją serialu „Doogie Howser, lekarzy medycyny”.

„Doogie Howser, lekarz medycyny” to serial telewizyjny, który emitowany był w latach 1989-1993 przez stację ABC. Produkcja z udziałem młodego Neila Patricka Harrisa opowiadała o nastoletnim geniuszu, który nie ukończywszy jeszcze 18 lat został lekarzem.

Przeczytaj także

Serial cieszył się niezłą oglądalnością i zapewnił aktorowi jedną z pierwszych nominacji do Złotego Globu. Produkcja na tyle zapisała się w głowach widzów , że do dziś można usłyszeć sformułowanie „Doogie”, użyte w stronę młodocianego eksperta w jakiejś dziedzinie.

Nowa wersja lubianego serialu

Teraz platforma streamingowa Disney+ złożyła zamówienie na pierwszy sezon nowej wersji serialu. Roboczy tyuł opowieści brzmi „Doogie Kealoha, M.D” i ma opowiadać o nastoletniej dziewczynie, z azjatyckiej rodziny. Akcja serialu ma rozgrywać się na Hawajach.

Przeczytaj także

"Doogie Kealoha, M.D" – ekipa

Za sterami nowej wersji historii ma stanąć scenarzystka i producentka Kourtney Kang, która pracowała wcześniej przy serialach „Jak poznałem waszą matkę” oraz „Fresh Off the Boat” (w Polsce znane także pod tytułem „Przepis na amerykański sen”).

Producentami projektu mają być Jake Kasdan (reżyser filmów „Jumanji: Przygoda w dżungli” i „Jumanji: Następny poziom”) oraz Melv Mar z 20th Century Fox. Zagraniczne media donoszą też, że w projekt zaangażowani mają być także wdowa oraz syn współtwórcy oryginalnego serialu, Stevena Bochco.

Przeczytaj także

Na razie nie wiadomo natomiast czy Neil Patrick Harris, który najbardziej znany jest z roli Barneya w popularnym serialu „Jak poznałem waszą matkę” będzie w jakikolwiek sposób zaangażowany w nowy projekt.

Warto przypomnieć też, że to nie jedyny projekt platformy Disneya, starający się odświeżyć znaną i niegdyś lubianą markę. Na grudzień tego roku zapowiedziana jest premiera nowej wersji filmu „Kevin sam w domu”, opowiadająca jednak o nowym bohaterze. Wiemy natomiast, że główną rolę w filmie zagra znany z obrazu „Jojo Rabbit” Archie Yates.

Czytaj także: Top 10: Ranking sitcomów, które warto obejrzeć. Wśród nich "Świat według Kiepskich" i "Przyjaciele".

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.