15.06.2018 11:25

Współtwórca „Ricka i Morty'ego” obiecał, że przerwy między sezonami nie będą już tak długie

Justin Roiland, współtwórca i aktor odpowiedzialny za głosy tytułowych postaci w „Ricku i Mortym”, zapowiedział, że następne odcinki będą pojawiały się z większą częstotliwością, niż do tej pory.

Współtwórca „Ricka i Morty'ego” obiecał, że przerwy między sezonami nie będą już tak długie
foto: materiały prasowe

Fenomen, którym jest „Rick i Morty” doczeka się kolejnych 70 odcinków. Taką informację w maju 2018 roku podał na swoim Twitterze Justin Roiland, czyli współtwórca serialu, a także aktor, który wciela się w tytułowe postaci. Niestety, nie podał on nawet przybliżonej daty premiery 4. sezonu popularnej produkcji dla dorosłych.

Zapowiedział jednak, że następne przerwy między sezonami nie będą już tak długie. W wywiadzie dla portalu Polygon Roiland zapowiedział, że sytuacja tym razem jest inna, ponieważ twórcy wiedzą doskonale, co czeka na nich w przyszłości:

"

Jestem bardzo podekscytowany, bo po raz pierwszy w naszej historii wiemy, co czeka na nas w przyszłości, mamy bezpieczeństwo i komfort wiedzy, że mamy pracę. Dan Harmon (współtwórca i główny scenarzysta) jest w świetnym nastroju, ma bardzo dobry zespół młodych pisarzy. Chcemy, żeby odcinki pozostały na wysokim poziomie, ale chcemy też pokazać je ludziom dużo szybciej. Przez to, że mamy takie duże zamówienie, to możemy pracować szybciej. Nie zamierzamy robić już tych długich bezowocnych przerw między sezonami. Będziemy planowali sobie jakieś krótkie wakacje i potem wracamy do pracy nad tą machiną. "

Rick i Morty - sezony co roku?

Roiland potwierdził również, że ruszyły prace nad 4. sezonem „Ricka i Morty'ego”, ale nie zdradził dokładnej daty premiery. Zapowiedział jedynie, że serial prawdopodobnie będzie bardziej surrealistyczny, niż poprzednio. Niestety, nie zdradził, czy mają już jakąś konkretną linię fabularną przygotowaną na potrzeby serii numer 4.

Cóż, kilka miesięcy temu nie było nawet wiadomo, czy powstaną kolejne odcinki serialu. Raport przygotowany przez magazyn GQ opisywał ówczesną sytuację słowem „patowa” - Roiland i Harmon czekali, aż Adult Swim zaproponuje im kontrakty, które pozwolą im stać się nieśmiertelnymi lub chociaż dadzą im pracę na najbliższe kilka lat. W grę wchodziła jeszcze gaża, bo jak tłumaczył Roiland:

"

Nie chcemy, żeby Harmon musiał pracować nad 12 innymi serialami w trakcie tworzenia 4. sezonu „Ricka i Morty'ego”. "

Znając życie, będą tak długo pracowali nad sezonem numer 4, że produkcja pojawi się pewnie dopiero w 2020 roku. Miejmy nadzieję, że od tamtego czasu następne odcinki będą debiutowały co roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Rick i Morty