Współtwórca „Ricka i Morty'ego” potwierdził, że 4. sezon serialu nie został zamówiony

Kamil Kacperski
19.03.2018 11:27
Współtwórca „Ricka i Morty'ego” potwierdził, że 4. sezon serialu nie został zamówiony Fot. kadr z wideo

Dan Harmon podzielił się z fanami smutną informacją dotyczącą 4. sezonu „Ricka i Morty'ego” - Adult Swim nie zamówiła nowej serii przygód szalonego naukowca i jego przygłupiego wnuka.

Jeżeli zastanawialiście się, dlaczego w sieci jest tak mało informacji dotyczących 4. sezonu „Ricka i Morty'ego”, to powód jest już jasny - nowa seria popularnego serialu zwyczajnie nie powstaje. Taką wiadomością podzielił się Dan Harmon, współtwórca i scenarzysta serialu o przygodach Ricka Sancheza i Morty'ego Smitha. Taki obrót sprawy jest definitywnie interesujący, ponieważ poprzedni sezon animacji cieszył się rekordową popularnością, zbierał również dobre oceny od krytyków oraz widzów.

Harmon powiadomił o braku zamówienia serii przez Adult Swim w odpowiedzi do Tweeta pewnego fana, który zarzucił twórcy lenistwo. Chodziło konkretnie o nowy klip hiphopowego zespołu Run the Jewels, w którym gościnie wystąpili Rick i Morty:

- Przestań marnować czas i idź skończyć nowy sezon „Ricka i Morty'ego”, ty leniwy alkoholiku. Run the Jewels mogą zatrudnić do pracy waszych animatorów, ale czy to przez nich musimy czekać? Nie, to przez ciebie, bo czekamy aż skończysz go pisać, tak samo jak tę jeb*ną książkę.

- Słyszę cię, twardzielu. Z jednej strony to trochę trudne (biorąc pod uwagę mój alkoholizm i lenistwo), by napisać scenariusz do programu, którego nie zamówiła żadna stacja. Z drugiej strony, myśl o tym, że tacy fani jak ty płacą za to cenę... Wiesz co? Idę się napić.

Czy powstanie 4. sezon „Ricka i Morty'ego”?

Cała sytuacja wydaje się być wręcz nie pojęta - dlaczego Adult Swim nie zamówił nowego sezonu tak popularnego serialu? Jest to bardzo dziwne zachowanie z ich strony, ale prawdopodobnie mają dobre powody, aby zwlekać z rozpoczęciem produkcji. Jeden z fanów zapytał się Harmona, czy czasami nie żałuje tego, co stworzył:

Nie, nie, nie. To znaczy, że program jest popularny. Ludzkość to w 10% śmieci. Kiedy widzisz, że jakiś śmieć lubi twoje ulubione rzeczy, to nie myśl: „okej, mi już wystarczy”, tylko pomyśl „wow, dziewięcioro fajnych ludzi przepada za moim ulubionym czymś tam”.

Rick i Morty w klipie Run the Jewels

A tak prezentuje się wideo do utworu Run the Jewels, od którego zaczęła się cała dyskusja o nowym sezonie serialu. Piosenka zatytułowana jest „Oh Mama” i pochodzi z wydanego w 2016 roku albumu „RTJ3”:

Niestety, wygląda na to, że premiera 4. sezonu „Ricka i Morty'ego” odbędzie się najwcześniej w 2019 lub nawet 2020 roku. O ile w ogóle nowe odcinki powstaną.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.