24.07.2018 12:00

Współtwórca „Ricka i Morty'ego” przeprosił za „niesmaczne” wideo sprzed kilku lat

Sprawa wyszła na jaw przy okazji kontrowersji związanych z Jamesem Gunnem. Dan Harmon jest obecnie krytykowany za stworzenie bardzo niesmacznego filmu-parodii „Dextera”.

Rick i Morty
foto: kadr z serialu

James Gunn pod koniec lipca 2018 roku został usunięty ze stołka reżysera „Strażników Galaktyki vol. 3”, po tym, gdy na światło dzienne wyszły tweety, w których naśmiewał się m.in. z pedofilii. Sprawa wywołała spory szum medialny, który spowodował, że oberwało się również Danowi Harmonowi, współtwórcy „Ricka i Morty'ego”.

Mianowicie scenarzysta przygotował w 2009 roku krótki film „Darryl”, który był parodią bardzo popularnego serialu „Dexter”, który opowiadał o seryjnym zabójcy. W produkcji przygotowanej przez Harmona we współpracy z Channel 101, mężczyzna wcielił się w tytułowego bohatera. W trakcie odcinka pilotażowego, postać włamuje się do domu, a następnie symuluje seks z lalką dziecka.

Dan Harmon usunął Twittera

Scenarzysta po latach stwierdził, że to zachowanie nie było najlepszym pomysłem w jego karierze. Usunął swoje konto na Twitterze, a następnie na łamach The Hollywood Reporter opublikował oświadczenie, w którym przeprosił za wideo:

"

W 2009 roku stworzyłem „pilot”, w którym parodiowałem „Dextera” i jedyne co zrobiłem, to uraziłem wszystkich. Szybko zdałem sobie sprawę z tego, że to wideo było zdecydowanie niesmaczne i je skasowałem. Nikt nie powinien zobaczyć tego filmiku, a ci, którzy go widzieli... Cóż, mogę jedynie szczerze przeprosić. "

Na temat tej sytuacji wypowiedziała się jeszcze stacja Adult Swim, która emituje program Harmona, czyli „Ricka i Morty'ego”. Włodarze postanowili wybaczyć scenarzyście:

"

W Adult Swim zachęcamy do wolności kreatywnej i staramy się wciąż cisnąć do przodu granice komedii. Ofensywne materiały robione przez Dana w 2009 roku prezentują słaby osąd i nie reprezentują tego, co chcemy tworzyć. Dan zdał sobie sprawę z tego błędu i przeprosił. Rozumie, że na Adult Swim nie ma miejsca na tego typu zawartość. "

Rick i Morty 4 - kiedy premiera?

Twórcy zapowiedzieli, że Adult Swim zlecił im stworzenie następnych 70 odcinków, co oznacza, że czeka nas prawdopodobnie jeszcze 7 sezonów przygód Ricka i Morty'ego. Premiera nowych odcinków serialu odbędzie się najprawdopodobniej w 2020 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Rick i Morty