06.04.2020 11:29

Wstrzymano produkcję "Na Wspólnej". Z powodu koronawirusa aktorzy zostali bez pracy

Epidemia koronawirusa negatywnie wpłynęła na branżę rozrywkową. W związku z tym, prace nad jednym z najpopularniejszych polskich seriali zostały zawieszone.

Foto: ADAM NOCON/East News
Foto: ADAM NOCON/East News

"Na Wspólnej" to jeden z czołowych polskich seriali. Emisja trwała nieprzerwanie od 17 lat, a niektórzy z bohaterów są z nami od samego początku. Niestety, epidemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na branży rozrywkowej. W wyniku tego, produkcja "Na Wspólnej" została wstrzymana, a aktorzy stracili pracę. Co dalej z serialem?

"Na Wspólnej" - wstrzymano produkcję serialu

W związku z panującą od kilku tygodni epidemią koronawirusa, stacje telewizyjne zmuszone były wstrzymać emisje swoich najpopularniejszych produkcji. Taki los spotkał już słynny "Klan", a teraz w jego ślady idą tytuły pokroju "Na Wspólnej" i "Pierwszej miłości".

odkażanie od koronawirusa
odkażanie od koronawirusa
Przeczytaj także Znany patostreamer uciekł z domu. Policja bada filmy, na których zachęcał do wychodzenia i przekonywał, że koronawirus nie istnieje

Sylwia Gliwa, która w "Na Wspólnej" wciela się w rolę Moniki Cieślik, udzieliła wywiadu dla dziennika Fakt, w którym wyznała, że aktorom złożono wypowiedzenia. Osoby zaangażowane w produkcję serialu, w tym odtwórcy głównych ról, nie tylko stracili pracę. Obcięto im również pensję za dotychczas nagrane odcinki. 

"

Postawiono nas pod ścianą. Firma Fremantle, która produkuje "Na Wspólnej", rozwiązała z nami umowy o dzieło z dnia na dzień. Była nawet informacja, że jak nie podpiszemy rozwiązania umowy, nie dostaniemy wynagrodzenia za marzec. To wypowiedzenie jest spowodowane pandemią. 

Firma, by przetrwać, musi się desperacko ratować. Dlatego okrojono nam wypłatę za poprzedni miesiąc, mimo zrealizowania naszej pracy. W wypowiedzeniu jest napisane, że firma ma nadzieję na powrót do współpracy, gdy sytuacja w kraju się uspokoi, ale jak to będzie i na jakich warunkach - nie wiem. "

Wspaniała przygoda Billa i Teda
Wspaniała przygoda Billa i Teda
Przeczytaj także Gwiazdor "Billa i Teda" nakarmił fanów, którzy przez koronawirusa stracili środki do życia

Głos w sprawie zabrała telewizja TVN. Jak w rozmowie z magazynem Świat Seriali wyznał Marcin Godlewski z biura prasowego TVN:

"

W związku z epidemią i obowiązującymi w naszym kraju rozporządzeniami, a przede wszystkim mając na względzie bezpieczeństwo aktorów oraz ekip technicznych zawiesiliśmy prace na planach wielu produkcji. Serial 'Na Wspólnej' od lat cieszy się ogromną sympatią widzów, dlatego chcemy wrócić do realizacji nowych odcinków najszybciej jak tylko będzie to możliwe. Po powrocie na plan zamierzamy kontynuować wszystkie wątki. "

Szczęki
Szczęki
Przeczytaj także Nie żyje aktorka ze "Szczęk". Zmarła z powodu koronawirusa

Na łamach magazynu ukazało się również oświadczenie FremantleMedia Polska, producenta "Na Wspólnej":

"

Priorytetem FremantleMedia Polska jest zapewnienie bezpieczeństwa swoich przedstawicieli, pracowników, współpracowników i podwykonawców zaangażowanych w produkcję serialu "Na Wspólnej". Wobec zaistniałego stanu epidemii i realizując wytyczne instytucji państwowych i międzynarodowych, podjęliśmy wspólnie z TVN trudną decyzję o zawieszeniu produkcji serialu.

Mając na uwadze regulacje wewnętrzne FremantleMedia oraz oczekiwania partnerów, niezwłocznie po podjęciu decyzji przystąpiliśmy do rozliczania zrealizowanych prac oraz uzgodnienia zasad dalszej współpracy.

Treść uzgodnień z osobami zaangażowanymi w produkcję jest objęta poufnością. Zaproponowane przez FremantleMedia Polska zasady współpracy mają na celu przede wszystkim zapewnienie możliwości wznowienia produkcji niezwłocznie po ustaniu stanu zagrożenia. Zasady te zostały dobrowolnie zaakceptowane przez uczestników produkcji, a ich przyjęcie nie było warunkiem rozliczenia wykonanych prac.

Wyrażamy nadzieję, że już niedługo ekipa produkcyjna wraz ze wszystkimi aktorami "Na Wspólnej" znów spotka się na planie i będziemy mogli kontynuować produkcję kolejnych odcinków. "

Zobacz też: Nie żyje Forrest Compton. Gwiazdor popularnych seriali miał koronawirusa 

Tagi: News Seriale koronawirus