30.07.2018 11:16

„Wszystko, czego dziś chcę” w nowej wersji Brodki. Zobacz zapowiedź serialu „Rojst”

Serial „Rojst” przeniesie widza do dusznych czasów PRL-u. Jak Brodka poradziła sobie z przebojem Izabeli Trojanowskiej?

Brodka w coverze Wszystko czego dziś chcę z serialu Rojst
foto: kadr z wideo

19 sierpnia 2018 odbędzie się premiera nowego serialu kryminalnego „Rojst” z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem w rolach głównych. W ramach promocji tej produkcji udostępniono teledysk do utworu „Wszystko, czego dziś chcę” w wersji Brodki oraz producenta A_GIM-a. Teledysk wyreżyserował Michał Marczak, autor nagrodzonego w Sundance filmu „Wszystkie nieprzespane noce”, jak również klipu Radiohead do utworu „I promise”.

W oryginale utwór „Wszystko, czego dziś chcę” śpiewała Izabela Trojanowska. Teraz ten znany hit pojawił się w zupełnie nowej odsłonie. Brodka nagrała autorską wersję utworu utrzymaną w stylistyce dusznych czasów PRL-u. Scenografia, stroje, muzyka i światło przenoszą widza gdzieś do małego miasteczka w Polsce z lat 80.

W teledysku obok Brodki pojawił się także Piotr Fronczewski, wcielający się w serialu „Rojst” w rolę kierownika Hotelu Centrum, miejsca, gdzie przecinają się losy niemal wszystkich bohaterów serialu. W klipie zagrał również m.in. Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Agnieszka Żulewska i Zofia Wichłacz.

Brodka w coverze „Wszystko, czego dziś chcę”

Reżyser klipu Michał Marczak tak wyjaśnił koncepcję teledysku:

"

W klipie chciałem oddać klimat peerelowskiego piekiełka - klubu na granicy burdelu, pokazanego z lekko psychodelicznej perspektywy. Głównymi bohaterkami są silne, pewne siebie dziewczyny, które przejmują kontrolę nad klubem wprowadzając obecnych tam mężczyzn w stan mocnego zakłopotania. Nad wszystkim czuwa Brodka i capo di tutti capi - Piotr Fronczewski, który próbuje zrozumieć co się dzieje w tym dziwnym mieście, przesiąkniętym jakimś nieuchwytnym złem. "

Cała ścieżka dźwiękowa serialu „Rojst” przywołuje największe przeboje lat 80. W tle kryminalnej historii usłyszymy również m.in. „Zaopiekuj się mną” w wykonaniu grupy Rezerwat, „Jesteś lekiem na całe zło” Krystyny Prońko oraz „Boskie Buenos” - Maanam. Za autorską muzykę odpowiada z kolei Jan Komar. Oprócz teledysku powstanie również prolog serialu.

„Rojst” - o czym jest nowy serial Showmax

Serial przenosi widza do lat 80. w Polsce. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza.

W tym samym czasie samobójstwo popełnia para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst - bagno, z którego trudno się wydostać.

Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem jest Jan Holoubek, operatorem zaś Bartek Kaczmarek.

Aleksandra Degórska
Tagi: Seriale Showmax Brodka Rojst