20.03.2018 12:17

Wybrano kolejnych aktorów do serialu HBO o Czarnobylu

Serial stacji HBO zatytułowany „Czarnobyl” nabiera kształtów. Do obsady dołączyli Stellan Skarsgård i Emily Watson. 

Stellan Skarsgård i Emily Watson
foto: SF Studios Production AB / Danis/East News, Zenon Stefaniak/East News

O serialu opowiadającym o katastrofie w Czarnobylu pisaliśmy już w lipcu 2017 roku. Wtedy pojawiły się pierwsze informacje dotyczące najnowszej produkcji. Od tamtego czasu trochę minęło i twórcy postanowili podzielić się kolejnymi szczegółami. Obsada „Czarnobyla” się powiększa. W serialu zobaczymy kolejne dwie dobrze znane twarze. 

„Czarnobyl” - Stellan Skarsgård i Emily Watson w obsadzie serialu HBO

Portal comingsoon.net poinformował, że w bohaterów serialu wcielą się Stellan Skarsgård i Emily Watson. Skarsgård to szwedzki aktor, który zasłynął na całym świecie. Pod koniec lat 80. zaczął karierę w Stanach Zjednoczonych. Przygodę na arenie międzynarodowej zaczynał od epizodów w hollywoodzkich produkcjach, a pierwszą dużą rolę w amerykańskim kinie zdobył dopiero dzięki współpracy z Larsem von Trierem. Od tego momentu zaczął pojawiać się w bardziej komercyjnych przedsięwzięciach. Ostatnio widzieliśmy go między innymi w produkcjach rozgrywających się w kinowym uniwersum Marvela. W serii „Thor” oraz „Avengers” wystąpił w roli Erika Selviga. 

Emily Watson to brytyjska aktorka teatralna i filmowa znana z wielu ról. Nie boi się wyzwań, ponieważ występuje zarówno w ambitnych filmach, jak i tych nastawionych głownie na zysk. Zagrała między innymi w „Czerwonym smoku”, „Teorii wszystkiego” czy „Gnijącej pannie młodej”. Również współpracowała z von Trierem. Za rolę w filmie „Przełamując fale” była nominowana do Oscara. Tam zresztą występowała u boku Skarsgårda, więc ich spotkanie na planie „Czarnobyla” nie będzie nowością. Jedną z jej ostatnich ról była postać Fox w drugiej części serii „Kingsman”

Stellan Skarsgård i  Emily Watson w filmie Przełamując fale

Skarsgård wcieli się w rolę Borisa Szczerbiny, szefa tajnej komisji nadzwyczajnej powołanej przez Moskwę po wypadku w Czarnobylu. Watson zagra natomiast radziecką fizyk jądrową Ulanę Khomuk, która będzie próbowała rozwikłać zagadkę, do której doszło na terenie elektrowni atomowej. W 5-odcinkowym serialu zobaczymy również Jareda Harrisa znanego z takich seriali jak „Mad Men”, czy „The Crown”. Aktor wystąpi w roli Walerija Legasowa - naukowca z przydzielonego przez Kreml do zbadania katastrofy w Czarnobylu.  

Fabuła ma się skupiać na wydarzeniach tuż po wypadku. Główni bohaterowie będą starali się wyjaśnić, co było przyczyną katastrofy jądrowej. Zobaczymy też ewakuację ukraińskiego miasta i poświęcenie osób biorących udział w akcji ratunkowej. Zdjęcia mają ruszyć jeszcze w roku 2018. Nie wiadomo kiedy stacja HBO planuje premierę serialu. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Avengers HBO