Wybrano kolejnych aktorów do serialu HBO o Czarnobylu

Sergiusz Kurczuk
20.03.2018 12:17
Wybrano kolejnych aktorów do serialu HBO o Czarnobylu Fot. SF Studios Production AB / Danis/East News, Zenon Stefaniak/East News

Serial stacji HBO zatytułowany „Czarnobyl” nabiera kształtów. Do obsady dołączyli Stellan Skarsgård i Emily Watson. 

O serialu opowiadającym o katastrofie w Czarnobylu pisaliśmy już w lipcu 2017 roku. Wtedy pojawiły się pierwsze informacje dotyczące najnowszej produkcji. Od tamtego czasu trochę minęło i twórcy postanowili podzielić się kolejnymi szczegółami. Obsada „Czarnobyla” się powiększa. W serialu zobaczymy kolejne dwie dobrze znane twarze. 

„Czarnobyl” - Stellan Skarsgård i Emily Watson w obsadzie serialu HBO

Portal comingsoon.net poinformował, że w bohaterów serialu wcielą się Stellan Skarsgård i Emily Watson. Skarsgård to szwedzki aktor, który zasłynął na całym świecie. Pod koniec lat 80. zaczął karierę w Stanach Zjednoczonych. Przygodę na arenie międzynarodowej zaczynał od epizodów w hollywoodzkich produkcjach, a pierwszą dużą rolę w amerykańskim kinie zdobył dopiero dzięki współpracy z Larsem von Trierem. Od tego momentu zaczął pojawiać się w bardziej komercyjnych przedsięwzięciach. Ostatnio widzieliśmy go między innymi w produkcjach rozgrywających się w kinowym uniwersum Marvela. W serii „Thor” oraz „Avengers” wystąpił w roli Erika Selviga. 

Emily Watson to brytyjska aktorka teatralna i filmowa znana z wielu ról. Nie boi się wyzwań, ponieważ występuje zarówno w ambitnych filmach, jak i tych nastawionych głownie na zysk. Zagrała między innymi w „Czerwonym smoku”, „Teorii wszystkiego” czy „Gnijącej pannie młodej”. Również współpracowała z von Trierem. Za rolę w filmie „Przełamując fale” była nominowana do Oscara. Tam zresztą występowała u boku Skarsgårda, więc ich spotkanie na planie „Czarnobyla” nie będzie nowością. Jedną z jej ostatnich ról była postać Fox w drugiej części serii „Kingsman”

Przełamując fale Fot. foto: kadr z filmu Przełamując fale

Skarsgård wcieli się w rolę Borisa Szczerbiny, szefa tajnej komisji nadzwyczajnej powołanej przez Moskwę po wypadku w Czarnobylu. Watson zagra natomiast radziecką fizyk jądrową Ulanę Khomuk, która będzie próbowała rozwikłać zagadkę, do której doszło na terenie elektrowni atomowej. W 5-odcinkowym serialu zobaczymy również Jareda Harrisa znanego z takich seriali jak „Mad Men”, czy „The Crown”. Aktor wystąpi w roli Walerija Legasowa - naukowca z przydzielonego przez Kreml do zbadania katastrofy w Czarnobylu.  

Fabuła ma się skupiać na wydarzeniach tuż po wypadku. Główni bohaterowie będą starali się wyjaśnić, co było przyczyną katastrofy jądrowej. Zobaczymy też ewakuację ukraińskiego miasta i poświęcenie osób biorących udział w akcji ratunkowej. Zdjęcia mają ruszyć jeszcze w roku 2018. Nie wiadomo kiedy stacja HBO planuje premierę serialu. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.