Wyciekła fabuła 7. sezonu „Gry o tron”

Robert Skowronski
09.11.2016 08:39
Wyciekła fabuła 7. sezonu „Gry o tron” Fot. kadr z serialu

Nie są to oficjalne informacje i w samym serialu wszystko może jeszcze ulec zmianie, ale ostrzegamy, że przed Wami duże spoilery z 7. sezonu „Gry o tron”.

W sieci pojawiły się już zdjęcia z planu nowych odcinków produkcji HBO. Wynikało z nich, że możemy się spodziewać spotkania Jona Snowa i Daenerys. Wiele wskazywało też na to, że Aryi Stark uda się powrócić do Winterfell. Informacje opublikowane w serwisie Reddit jasno mówią, że wszystkie te doniesienia są prawdą.

Oczywiście źródło informacji jest bardzo niepewne. Z drugiej strony użytkownicy portalu już wielokrotnie zamieszczali tam posty z opisami fabuł i nie tylko, które ostatecznie pokrywały się z prawdą. Czy tak jest i tym razem w pełni przekonamy się dopiero latem 2017 roku, kiedy premierę będzie miał 7. sezon „Gry o tron”. Bez względu na to czy mamy do czynienia z prawdą czy ze zwykłym fałszem, przedstawiona poniżej wizja jest bardzo interesująca:

 • Cersei, Daenerys i Jon Snow połączą siły w walce z Białymi Wędrowcami. Jon nie padnie na kolana przed Cersei, ale wyrzeknie się swojego tytułu Króla na Północy, jeżeli ta wesprze go w bitwie. Jon dostarczy jej głowę Białego Wędrowca jako dowód na ich istnienie.
 • Cersei zdradzi Jona i nie wyśle na pomoc żadnych wojsk.
 • Jaime Lannister będzie wściekły z powodu decyzji swojej siostry/kochanki i ruszy na pomoc Jonowi. Cersei zda sobie sprawę, że jest w ciąży. W jednej scenie obudzi się w łóżku zalanym krwią - ma to oznaczać, że poroniła.
 • Jon i Daenerys spotkają się w 3. odcinku. Lord Dowódca zostanie rozpoznany jako Targaryen. Większość sezonu spędzą razem. W finale mają uprawiać seks w momencie, gdy Mur będzie burzony.
 • Biali Wędrowcy w pewnym momencie przejmą kontrolę nad smokami Daenerys.
 • Sansa i Arya w końcu się spotkają. Arya zabije Littlefingera. Obie siostry dotrwają do końca sezonu.
 • Cersei, Tyrion, Jon, Daenerys, Jorah, Varys, Missandei, Qyburn, Euron Greyjoy, Góra i Ogar spotkają się w Królewskiej Przystani.
 • Jon Snow, Tormund Giantsbane, Beric Dondarrion, Ogar, Thoros z Myr i Jorah udają się na północ od Muru. Grupa zostaje otoczona przez wojska Nocnego Króla na wyspie na zamarzniętym jeziorze. W wyniku tych wydarzeń ginie Thoros.
 • W 7. sezonie zginie też Benjen, wujek Jona Snowa.
 • Z rąk Nocnego Króla ginie Viserion, jeden ze smoków Daenerys. Zostaje on jednak wskrzeszony i staje się wierzchowcem Nocnego Króla. Będzie mógł zionąc niebieskim ogniem i będzie wykorzystany do zniszczenia Muru.
 • Do serialu powróci Gendry. Znajdzie się w Królewskiej Przystani, gdzie powróci do wykuwania broni.
 • Powróci wilkor Aryi, Nymeria. Arya zabije pozostałych synów Freya wykorzystując twarz ich ojca.
 • Samwell, Goździk i Bran dowiedzą się, że Jon Snow jest prawowitym dziedzicem Żelaznego Tronu i synem Rhaegara Targaryena. Sam Jon nie pozna tej prawdy w tym sezonie.
 • Flota Eurona zniszczy okręty Yary. Zabiją też dwie Żmijowe Bękarcice i pojmą Ellarię. Theon ucieka i opuszcza Yarę. Spotka się z Jonem, który obiecał, że go nie zabije, bo uratował Sansę.
 • Meera wraca do domu po tym, jak dostarcza Brana do Winterfell.

Jeden z aktorów „Gry o tron” oskarżał już HBO o to, że stacja sama przyczynia się do tego, że w sieci pojawiają się wycieki dotyczące fabuły nowych odcinków, a nawet sama wpuszcza do sieci całe epizody jeszcze przed premierą. Jeżeli przyjmiemy to za fakt, to być może mamy do czynienia z kolejnym tego przejawem.

Powyższe informacje zostały potwierdzone przez fanowską stronę Watchers on the Wall, której moderatorzy mieli potwierdzić te doniesienia u źródeł. Konto na Reddicie, na którym pojawiły się spoilery zostało usunięte.

Sophie Turner wyznała, że widzowie mogą spodziewać się tego, że nie wszyscy dotrwają do 8. sezonu. Według Kita Harringtona nowe odcinki mają być mroczniejsze. Nadchodzącym sezonem „Gry o tron” podekscytowana jest także Maisie Williams. Aktorka wcielająca się w postać Aryi Stark przeczytała już scenariusz 7. serii i jest pod wielkim wrażeniem tego co zobaczymy na ekranie.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.