22.01.2019 11:07

Wygraj płytę DVD z 1. sezonem serialu "Ostre przedmioty" [WYNIKI KONKURSU]

"Ostre przedmioty" to nowy, oryginalny serial HBO, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Gillian Flynn o tym samym tytule. W postać głównej bohaterki wciela się pięciokrotnie nominowana do Oscara Amy Adams, serial wyreżyserował zdobywca nagrody Emmy za "Wielkie kłamstewka" Jean-Marc Vallée. Jeden z najgłośniejszych seriali tego roku jest już dostępny na DVD.

Wygraj płytę DVD z 1. sezonem serialu "Ostre przedmioty" [WYNIKI KONKURSU]
foto: kadr z serialu "Ostre przedmioty"

Dziennikarka Camille Preaker (Amy Adams) zostaje wysłana do swojego rodzinnego miasteczka Wind Gap, aby przygotować materiał o dwóch zaginionych dziewczynkach. Starając się rozwiązać zagadkę, wraca wspomnieniami do przeszłości i zdaje się identyfikować z młodymi ofiarami. Zadanie łączy ponownie Camille z jej apodyktyczną matką Adorą (Patricia Clarkson), ojczymem Alanem Crellinem (Henry Czerny) i przyrodnią siostrą Ammą (Eliza Scanlen). Jednocześnie przywołuje traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa, w tym śmierć młodszej siostry Camille - Marian (Lulu Wilson). 

W postać głównej bohaterki wciela się pięciokrotnie nominowana do Oscara Amy Adams. Obok niej występują m.in.: nominowana do Oscara Patricia Clarkson ("Zielona mila"), Chris Messina ("Operacja Argo"), Eliza Scanlen (serial "Zatoka serc") oraz Matt Craven ("X-Men: Pierwsza klasa"). Serial wyreżyserował zdobywca nagrody Emmy za "Wielkie kłamstewka" Jean-Marc Vallée.

Ostre przedmioty już na DVD

Serial "Ostre przedmioty" jest ekranizacją debiutanckiej powieści Gillian Flynn, jednej z nielicznych autorek, której wszystkie książki zostały sfilmowane. Na podstawie jej twórczości wcześniej powstały już m.in. dreszczowiec "Zaginiona dziewczyna" w reżyserii Davida Finchera oraz poruszający dramat "Mroczny zakątek" z Charlize Theron i Nicholasem Houltem w rolach głównych. W każdą z tych produkcji Gillian Flynn była aktywnie zaangażowana jako scenarzystka lub producent, albo pełniąc obie te funkcje.

Prace na planie "Ostrych przedmiotów" rozpoczęły się 6 marca 2017 roku. Zdjęcia do serialu realizowano w Georgii i Kalifornii. Prace przebiegały niezwykle burzliwie. Jean-Marc Vallée często odchodził od napisanego scenariusza zachęcając aktorów do improwizacji, albo w ogóle rezygnując z niektórych kwestii, co nie podobało się głównej scenarzystce Marti Nixon. Trudno układała się również współpraca reżysera z Amy Adams, choć oboje podkreślają, że było to wynikiem tematyki serialu. 

Wygraj płytę z Ostrymi przedmiotami na DVD

Teraz propozycja dla Was - mamy do rozdania 4 egzemplarze 1. sezonu "Ostrych przedmiotów" na DVD. Wystarczy, że odpowiecie na nasze pytanie konkursowe. Rozwiązanie nastąpi we wtorek 29 stycznia 2019 roku. 

Zwycięzcy konkursu:

  • Patrycja F.
  • Aneta B.
  • Anna P.
  • Tosia C.

Serdecznie gratulujemy wygranej!

Kamil Kacperski
Tagi: HBO