12.01.2017 14:46

„Z archiwum X” wróci w 2018 roku?

Kiedy Mulder i Scully wrócą do ślęczenia nad sprawami wymykającymi się ludzkiemu pojęciu?

„Z archiwum X” wróci w 2018 roku?
foto: materiały prasowe

Powrót „Z archiwum X” miał się zakończyć po sześciu odcinkach, jednak FOX nie chce rezygnować z serialu. Przewodniczący stacji, David Madden, wyznał:

"

Dopinanie umów jest skomplikowane zważywszy na harmonogramy Davida Duchovny'ego i Gillian Anderson. Sądzimy jednak, że już wkrótce wydamy oficjalne oświadczenie. "

Oznacza to, że moglibyśmy spodziewać się powrotu serialu w 2018 roku. Wcześniejsza data nie wchodzi tu w rachubę. 11. sezon miałby być prawdopodobnie dłuższy od poprzedniego, ale jednocześnie krótszy od tych z przełomu XX i XXI wieku. FOX celuje w około 10 do 13 odcinków, ale nie jest to pewna informacja, gdyż przykładowo Dana Walden z FOX mówiła wcześniej o liczbie 8 do 10 epizodów.

O kwestii długości serialu wypowiedział się David Duchovny:

"

Uważam, że w 10. sezonie mieliśmy zbyt mało odcinków. 22 to za dużo, ale 6 to zdecydowanie za mało. Dlatego też musimy w 11. sezonie stworzyć coś pomiędzy. "

Z kolei Chris Carter, twórca „Z archiwum X”, mówił o wspomnianych wcześniej problemach z dograniem grafików gwiazd serialu:

"

Rozmawiam z Davidem regularnie. Wydaje mi się, że jest nastawiony pozytywnie. Mówiłem też z Gillian, choć rzadziej, ale wierzę, że również się zgodzi. Pracuję nad ich napiętym harmonogramem. Trzeba pamiętać, że mają oni swoje rodziny - to już kolejna kwestia. "

Twórca wyjawił także, że młode gwiazdy robootu serialu - Lauren Ambrose i Robbie Amell - nie mają w kontraktach zapisu dotyczącego klauzuli powrotu. Oznacza to więc, że ich udział w przyszłych odcinkach jest niepewny.

Robert Skowronski
Tagi: Z Archiwum X Seriale