„Z archiwum X” wróci w 2018 roku?

Robert Skowronski
12.01.2017 14:46
„Z archiwum X” wróci w 2018 roku? Fot. materiały prasowe

Kiedy Mulder i Scully wrócą do ślęczenia nad sprawami wymykającymi się ludzkiemu pojęciu?

Powrót „Z archiwum X” miał się zakończyć po sześciu odcinkach, jednak FOX nie chce rezygnować z serialu. Przewodniczący stacji, David Madden, wyznał:

Dopinanie umów jest skomplikowane zważywszy na harmonogramy Davida Duchovny'ego i Gillian Anderson. Sądzimy jednak, że już wkrótce wydamy oficjalne oświadczenie.

Oznacza to, że moglibyśmy spodziewać się powrotu serialu w 2018 roku. Wcześniejsza data nie wchodzi tu w rachubę. 11. sezon miałby być prawdopodobnie dłuższy od poprzedniego, ale jednocześnie krótszy od tych z przełomu XX i XXI wieku. FOX celuje w około 10 do 13 odcinków, ale nie jest to pewna informacja, gdyż przykładowo Dana Walden z FOX mówiła wcześniej o liczbie 8 do 10 epizodów.

O kwestii długości serialu wypowiedział się David Duchovny:

Uważam, że w 10. sezonie mieliśmy zbyt mało odcinków. 22 to za dużo, ale 6 to zdecydowanie za mało. Dlatego też musimy w 11. sezonie stworzyć coś pomiędzy.

Z kolei Chris Carter, twórca „Z archiwum X”, mówił o wspomnianych wcześniej problemach z dograniem grafików gwiazd serialu:

Rozmawiam z Davidem regularnie. Wydaje mi się, że jest nastawiony pozytywnie. Mówiłem też z Gillian, choć rzadziej, ale wierzę, że również się zgodzi. Pracuję nad ich napiętym harmonogramem. Trzeba pamiętać, że mają oni swoje rodziny - to już kolejna kwestia.

Twórca wyjawił także, że młode gwiazdy robootu serialu - Lauren Ambrose i Robbie Amell - nie mają w kontraktach zapisu dotyczącego klauzuli powrotu. Oznacza to więc, że ich udział w przyszłych odcinkach jest niepewny.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.