23.09.2019 16:13

Z okazji 25. urodzin władze Dubaju upamiętniły "Przyjaciół" w iście spektakularny sposób [WIDEO]

"Przyjaciele" to kultowy serial, który 22 września 2019 roku obchodził 25. urodziny. Władze Dubaju postanowiły złożyć hołd serialowi.

Foto: materiały prasowe Warner Bros. Television
Foto: materiały prasowe Warner Bros. Television

22 września 2019 roku minęło równo 25 lat od emisji pierwszego odcinka "Przyjaciół". Serial o szóstce wielbicieli kawy na zawsze zmienił oblicze telewizji i zyskał status kultowego. Z okazji rocznicy, w Dubaju odbył się pokaz iluminacji nawiązujący do serialu.

"Przyjaciele" - władze Dubaju upamiętniły serial z okazji 25-lecia

W niedzielę 22 września 2019 roku "Przyjaciele" obchodzili 25. urodziny. Z tej okazji w Dubaju odbył się pokaz multimedialny nawiązujący do serialu. Na Burj Khalifa wyświetlone zostały iluminacje przedstawiające motywy znane z popularnego sitcomu. Najwyższy budynek świata pokryły między innymi kolorowe fontanny, gitary, kanapy, parasolki, homary i kotki-śmierdziuszki. Wszystko rzecz jasna w rytm "I'll Be There For You", przerywanego krótkimi cytatami z serialu (pojawiło się legendarne "We were on a break!").

Przyjaciele
Przyjaciele
Przeczytaj także "Przyjaciele" - powstanie reboot lub kontynuacja kultowego serialu?

25-lecie "Przyjaciół" świętowane było na różne sposoby. W amerykańskich kinach odbyły się pokazy najpopularniejszych odcinków, Google zaserwowało internautom niespodziankę, a prasa rozpisywała się na temat ciekawostek związanych z serialem. Ukazała się również książka zatytułowana "Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie", która trafiła także do księgarń w naszym kraju.

Zobacz też: Twórcy "Przyjaciół" wyjawili wątki, które według nich były słabe

Tagi: Duperele Seriale Przyjaciele