15.03.2018 15:36

Zabójcza syrena atakuje w zwiastunie serialu „Siren”

Jeśli myślicie, że syreny są potulne jak Arielka, to zwiastun „Siren” zmieni Wasze podejście do tych mitycznych stworzeń.

Siren - plakat serialu
foto: materiał promocyjny

Dziwaczne morskie stwory z legend są teraz na topie. Wszystko za sprawą filmu Guillermo del Toro „Kształt Wody”, który zdobył najwięcej Oscarów podczas tegorocznej gali. Twórcy serialu z pogranicza horroru i opowieści fantasy „Siren” trafili więc na dobry czas. Historia ukazana w produkcji kanału Freeform nieco przypomina film del Toro. Jednak w serialu to mężczyzna spotyka stworzenie, które okazuje się być syreną. Do sieci trafił zwiastun „Siren”, który udowadnia, że wodne stwory potrafią być śmiertelnie niebezpieczne. 

„Siren” - zwiastun serialu o syrenach

Historia konfrontacji dwóch podobnych i jednocześnie bardzo różnych gatunków opiera się na dobrze znanym schemacie. Głównemu bohater przez przypadek poznaje tajemniczą nagą kobietę, która wydaje się nie z tego świata. Może i trudno się z nią porozumieć, ale atrakcyjny wygląd dziewczyny niweluje ten problem. Po czasie okazuje się, że przybyszka nie jest człowiekiem, tylko morskim stworzeniem znanym z legend wilków morskich. Jednak niech nie zwiedzie Was dziewczęca powłoka. Tak naprawdę syrena jest bardzo niebezpieczna. Wystarczy spojrzeć na plakat promujący serial.

Siren - plakat

A jeśli chcecie zobaczyć ją w akcji, obejrzyjcie zwiastun produkcji.

„Siren” - o czym jest serial?

Akcja „Siren” dzieje się w fikcyjnym mieście Bristol Cove, którego mieszkańcy od dawna słyszeli historie o syrenach. Kiedy dochodzi do konfrontacji z przedstawicielką morskiej rasy, folklor okazuje się aż nadto prawdziwy. Ben grany przez Alexa Roe jest biologiem morskim, który pracuje w miasteczku wraz z Maddie (Fola Evans-Akingbola). Para odkrywa dziwną dziewczynę znaną jedynie jako Ryn. W rolę syreny wcieliła się znana z „Gry o tron” Eline Powell. Na nową twarz w Bristol Cove uwagę zwracają Xander (Ian Verdun) rybak, który za cel postawił sobie odkryć prawdę o Ryn oraz Helen (Rena Owen) - dziwna kobieta, która wydaje się wiedzieć zaskakująco dużo o prawdziwym pochodzeniu dziewczyny. 

Za scenariusz serialu odpowiedzialni są Eric Wald i Dean White, którzy zajęli się również produkcją. Showrunnerką i producentem wykonawczym w jednej osobie została Emily Whitesell. Serial ma zadebiutować 29 marca 2018 roku na kanale Freeform. Nie wiadomo, czy trafi do Polski. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Horror