25.09.2018 11:51

Zakończono prace nad scenariuszem do „Wiedźmina” Netfliksa

Szefowa produkcji, Lauren S. Hissrich, powróciła 24 września 2018 roku na Twittera ogłaszając wszem i wobec, iż ukończyła właśnie pisanie skryptu do serialu o wiedźminie Geralcie.

Wiedźmin
foto: kadr z wideo

Lauren S. Hissrich na dwa tygodnie opuściła Twittera - jej przerwa była spowodowana chęcią jak najszybszego dokończenia scenariusza do ostatniego odcinka 1. sezonu „Wiedźmina”, który artystka tworzy dla platformy streamingowej Netflix. Teraz Hissrich powróciła w glorii i w chwale, a także z garścią dobrych informacji. No, może nie do końca z garścią - pochwaliła się jednak tym, że oficjalnie skończyła pracę nad premierowymi 8 odcinkami opowieści o Geralcie i spółce.

Odcinek zakodowany został numerem #108, oznaczającym po prostu 8. odcinek 1. sezonu. Szkoda, że „Wiedźmin” będzie liczył sobie zaledwie 8 odcinków, miejmy jednak nadzieję, że Hissrich i spółka postawili na jakość, a nie ilość:

"

Pamiętacie jak mówiłam, że wrócę jak napiszę finał? Stęskniłam się za Wami! "

Zakończono prace nad scenariuszem do Wiedźmina od Netfliksa

Powstający serial Netfliksa na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego od samego początku wzbudzał nieco mieszane uczucia wśród fanów Geralta. Miłośnicy „Wiedźmina” obawiają się, że amerykańscy twórcy nie będą umieli oddać słowiańskiego ducha oryginału. Nie wszyscy stali się też fanami angażu Henry'ego Cavilla do roli Geralta. Przysłowiowej „oliwy do ognia” dolała również rzekoma informacja, że w Ciri ma się wcielić przedstawicielka grupy etnicznej o innym niż biały kolorze skóry.

Jednak twórcy wzięli na poważnie pochodzenie autora oryginalnych książek i w pewien sposób chcieli uhonorować Polaków, ponieważ szefowa castingu, Sophie Holland, była w Warszawie, by przeprowadzić castingi do serialu wśród polskich aktorów. Czy któryś z nich otrzyma angaż do jednej z głównych ról? To się dopiero okaże.

Kiedy premiera Wiedźmina?

Showrunnerka i główna scenarzystka „Wiedźmina” na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego, czyli Lauren Schmidt Hissrich, na bieżąco dzieli się z fanami serii informacjami na temat serialu. Na razie nie zdradziła jednak, kiedy dokładnie możemy spodziewać się jego premiery. Wiemy jednak, że zdjęcia mają wystartować w listopadzie 2018 w Budapeszcie, a wszystkie 8 odcinków „Wiedźmina” ma trafić na Netflix w drugiej połowie 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix