24.10.2017 13:03

Załoga „Star Trek: Discovery” powróci w 2. sezonie serialu CBS

USS Discovery otrzymał zielone światło, by wyruszyć w dalszą gwiezdną wędrówkę.

Załoga „Star Trek: Discovery” powróci w 2. sezonie serialu CBS
foto: kadr z wideo

„Star Trek: Discovery” to powrót do telewizyjnych korzeni serii. Jego premiera odbyła się 24 września 2017 roku, po 12 latach od zakończenia ostatniego serialu z uniwersum Star Trek. Fani franczyzy już zaledwie kilka dni po premierze zaczęli dopominać się o 2. sezon serialu. Nie musieli długo czekać. Po wyemitowaniu pierwszych 6 odcinków, stacja CBS ogłosiła, że załoga USS Discovery powróci w kolejnym sezonie. 

Powodem takiej decyzji jest bardzo ciepłe przyjęcie serialu przez widzów, które objawia się nie tylko w słownych zachwytach, ale przede wszystkim w napływie nowych subskrybentów platformy All Access, na której serial jest oryginalnie emitowany. To właśnie wzrost oglądalności platformy i pojawienie się nowych użytkowników zadecydowały o tym, że powstanie 2. sezon serialu. Trudno dziwić się stacji CBS, że potrzebowała takiego potwierdzenia wartości serialu, skoro „Star Trek: Discovery” swoim rozmachem (a co za tym idzie – budżetem) dorównuje niejednej kinowej produkcji science fiction. Jak czytamy w oświadczeniu Marca DeBevoisa, jednego z szefów stacji:

"

Ten serial ma niesamowicie kreatywną ekipę i obsadę, która dowiodła, że potrafi udźwignąć dziedzictwo „Star Treka”. Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, co osiągnęli i podekscytowani myślą, że dostarczymy fanom drugi sezon tej wspaniałej serii "

Akcja „Star Trek: Discovery” toczy się dziesięć lat przed wydarzeniami z oryginalnej serii „Star Trek” z lat 60. Opowiada o konflikcie Federacji z Imperium Klingonów. Główną bohaterką serialu jest Michael Burnham, dowódczyni statku i siostra Spocka, która na własne oczy widziała, jak wybucha konflikt z Klingonami.

star trek sezon 2 3

W Polsce „Star Trek: Discovery” można oglądać na platformie Netflix, także z napisami w języku… klingońskim. Pierwszy sezon został podzielony na dwie części – pierwsza zakończy się w listopadzie po emisji 15 odcinków, druga pojawi się w styczniu 2018. Według prognoz serial powróci z 2. sezonem dopiero w 2019 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Star Trek News Seriale