03.10.2017 11:45

Zapowiedź wielkiej bitwy w teaserze 5. sezonu „Wikingów”

Już pod koniec listopada 2017 zobaczymy kolejny sezon serialu „Wikingowie”. W sieci pojawił się teaser, który zapowiada starcie wojsk synów Ragnara z ich przeciwnikami. 

Zapowiedź wielkiej bitwy w teaserze 5. sezonu „Wikingów”
foto: kadr z serialu

Fani „Wikingów” już ostrzą zęby (i miecze) na 5. sezon ulubionego serialu. Produkcja kanału History ukazuje się od 2013 roku. 4. sezon miał premierę w lutym 2016 roku, więc widzowie musieli uzbroić się w cierpliwość. Do sieci trafił najnowszy teaser „Wikingów”, który ukazuje przygotowania do wielkiej bitwy między wojskami lojalnymi synom Ragnara z ich przeciwnikami. 

W krótkim wideo czuć napięcie, które potęguje oczekiwania na premierę. Pierwszy odcinek zobaczymy dopiero 29 listopada 2017 roku. To jednak niejedyne wieści ze świata „Wikingów”. Jedna z aktorek występująca w serialu, Katheryn Winnick, która wciela się w Lagerthę, postanowiła zamieścić na zdjęciu profilowym na Instagramie wizerunek swojej bohaterki.

 W opisie kadru z nadchodzącego 5. sezonu stwierdziła, że to, co zobaczymy na ekranie „będzie epickie”. Lagertha również weźmie udział w bitwie, do której szykują się obie strony w teaserze.

Bohaterka, w którą wciela się Winnick, na początku była krytykowana przez widzów. Wojownicza królowa nie przystawała do stereotypowego wyobrażenia na temat społeczności Wikingów. Badania DNA dowiodły jednak, że wśród nordyckich wojowników często pojawiały się również kobiety, a więc mitologiczne Walkirie nie do końca był wymysłem wyobraźni. 

Ciekawe, czy taki wizerunek kobiety spodobałby się Jamesowi Cameronowi, który ostatnio krytykował film „Wonder Woman? Tak czy inaczej na wielką potyczkę przyjdzie nam poczekać niecałe dwa miesiące. Kto wygra bitwę? Kto przeżyje, a z kim się pożegnamy? Przekonamy się już niebawem.

Będziesz oglądać 5. sezon „Wikingów”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Zwiastuny Wikingowie