06.12.2017 12:09

Zdjęcia do 2. sezonu „Westworld” znowu przerwane. Tym razem przyczyna jest o wiele groźniejsza

Serial HBO należy do wyjątkowo pechowych produkcji. To już druga przerwa w zdjęciach w ciągu ostatniego miesiąca.

Zdjęcia do 2. sezonu „Westworld” znowu przerwane. Tym razem przyczyna jest o wiele groźniejsza
foto: kadr z wideo

Na początku listopada 2017 informowaliśmy Was, że zdjęcia do 2. sezonu „Westworld” zostały przerwane z powodu urazu jednego z członków obsady. Od tego zdarzenia minął zaledwie miesiąc, a praca na planie znów została zawieszona. Tym razem jednak jest powodem jest tragedia o wiele większym zasięgu. Plan został ewakuowany w związku z zagrożeniem życia i zdrowia ekipy i obsady serialu.

Jak podał do wiadomości rzecznik HBO, 5 grudnia 2017 roku zdjęcia do „Westworld 2” zostały wstrzymane z powodu pożarów, które pochłaniają lasy i zarośla Kalifornii:

"

Z uwagi na niedalekie pożary obszarów naturalnych, przerwano dziś produkcję „Westworld 2”. Zdjęcia zostaną wznowione tak szybko, jak tylko okaże się to bezpieczne. "

Premiera serialu została zapowiedziana na wiosnę 2018. Mimo wcześniejszej przerwy w zdjęciach, Evan Rachel Wood potwierdziła, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Tym razem jednak trudno określić, jak długo potrwa nieplanowana przerwa i czy tragiczne zdarzenia w Kalifornii wpłyną na datę premiery 2. sezonu serialu.

W Północnej Kalifornii trwa obecnie masowa ewakuacja w związku z siejącymi spustoszenie pożarami. Spłonęło już 150 budynków. Tysiące mieszkańców Kalifornii opuściły swoje domy. W wyniku pojawiających się od 4 grudnia 2017 pożarów zginęła jedna osoba.

Natalia Hluzow
Tagi: Westworld News HBO Seriale