Zdjęcia w Winterfell rozpoczęte! Znamy też nowych członków obsady 8. sezonu „Gry o tron”

Natalia Hluzow
27.11.2017 14:58
Zdjęcia w Winterfell rozpoczęte! Znamy też nowych członków obsady 8. sezonu „Gry o tron” Fot. kadr z serialu „Gra o tron”

Kruki z Watchers on the Wall przyniosły nam nowe wieści z planu finałowego sezonu serialu.

Fani „Gry o tron”, którzy mieszkają w Irlandii Północnej, mają powody do radości. Niedaleko ich domów co chwila wyrasta nowa lokacja najpopularniejszego serialu ostatnich lat. Dzięki temu, że wszystkimi odkryciami dzielą się w swoich mediach społecznościowych, niedawno informowaliśmy Was, że na obrzeżach Titanic Studios w Belfaście wyrasta Królewska Przystań, zaś w miasteczku Moneyglass zabrano się za naśnieżanie pola, które ma wystąpić w filmie jako teren należący do Winterfell. Natomiast 25 listopada 2017 roku, kolejna fanka serialowej „Pieśni lodu i ognia” wrzuciła na Twittera fotografie ukazujące, że zdjęcia w Winterfell wreszcie wystartowały!

Jeśli dobrze się im przyjrzycie, z oddali będziecie w stanie dostrzec białe wozy należące do produkcji i rozstawione lampy. Na razie nie wiadomo, jakie sceny są tam teraz realizowane i kto bierze w nich udział, wiadomo jednak, kto dołączy do obsady finałowego sezonu „Gry o tron”. A będzie to m.in. Danielle Galligan, która „Grę o tron” umieściła w swoim aktorskim portfolio. Ma zagrać bohaterkę o imieniu Sarra w odcinku reżyserowanym przez Davida Nuttera. Jedyna Sarra, która pojawia się w „Pieśni lodu i ognia” to Sarra Frey, jedna z wielu wnuczek Waldera Frey’a, więc bardzo możliwe, że to właśnie ona pojawi się w ostatnim sezonie serialu.

foto got 1 Fot. screen ze strony: www.lbmactors.com/members/dani-galligan/

Kolejną aktorką, która pojawi się w 8. sezonie „Gry o tron” będzie Emer McDaid, co można znaleźć – podobnie jak w przypadku poprzedniej aktorki – w jej CV. Jak czytamy:

Emer McDaid zagrała rolę Nauczycielki (…). Jej wredny i sarkastyczny sposób bycia, podobnie jak komediowe wyczucie, gesty i ekspresja pozwoliły stworzyć wspaniałą postać, która przykuwa uwagę…

Nie wiadomo jednak, kogo i czego będzie uczyła grana przez McDaid bohaterka.

foto got 2 Fot. screen ze strony: www.spotlight.com/interactive/cv/9118-3420-9790

Obie aktorki opublikowały wspólne zdjęcie z Belfastu z podpisem sugerującym, że zakończyły zdjęcia. Obok nich widać trzecią aktorkę, Alice Nokes, którą prawdopodobnie także zobaczymy w finałowym sezonie serialu.

foto got 3 Fot. screen ze strony: www.instagram.com/_danigalli/

Ponadto, jedna z agencji aktorskich w Irlandii Północnej opublikowała na swojej stronie informację, że Thomas Finnegan, Conor Maguire, Emer McDaid, Eileen McCloskey i Katie Tumelty dołączyli do obsady „popularnego serialu TV”. Agencja prawdopodobnie nie wymieniła z nazwy „Gry o tron”, by nie narazić się HBO, ale fanowska umiejętność wyszukiwania informacji jest nie do przecenienia.

Obsada serialu po raz pierwszy zebrała się w Belfaście już w październiku 2017. Wiemy, że na ekranie zobaczymy ponownie najważniejsze postaci, takie jak Daenerys, Jon Snow, Cersei i Jaime Lannister czy Arya i Sansa Stark. Nie powróci natomiast Meera, która pomogła Branowi powrócić do Winterfell. 8. sezon „Gry o tron” ma trafić na ekrany dopiero w 2019 roku. Do tego czasu będziemy informować Was na bieżąco o wszystkich nowościach związanych z serialem.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.