25.04.2019 09:15

Zdjęcia z 3. odcinka finału "Gry o tron" zapowiadają wielką bitwę

Stacja HBO zaprezentowała nowe kadry z 3. odcinka 8. sezonu serialu "Gra o tron". Ukazują one bitwę, która rozegra się na półmetku finału słynnej produkcji.

Gra o tron
foto: kadr z serialu Gra o tron

Fani "Gry o tron" od kilkunastu miesięcy z niecierpliwością czekali na finał serialu HBO. Do tej pory mieliśmy okazję obejrzeć dwa pierwsze odcinki 8. sezonu. Nieubłaganie zbliżamy się do półmetka zakończenia walki o Żelazny Tron. Miłośnicy spektakularnych batalii powinni być zadowolenia, bo w 3. odcinku pojawi się jedna z bitew rozegranych w Westeros.

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także "Gra o tron" - Aktor wcielający się w Brana Starka: "czy ja wyglądam jak lodowy zombie?"

Której krainy będą bronić nieustraszeni bohaterowie "Gry o tron"?

"Gra o tron" sezon 8 - bitwa o Winterfell na nowych zdjęciach z serialu HBO

Po dwóch odcinkach Nocny Król i jego armia nieumarłych wojowników w końcu dali o sobie znać. Północ Westeros czeka więc pierwsze starcie z wrogami zza Muru. Stacja HBO postanowiła zapowiedzieć ten niezwykle ważny moment w historii świata stworzonego przez George'a R.R. Martina. W tym celu w sieci pojawiło się sześć kadrów z nadchodzącego odcinka, które przedstawiają przygotowania do bitwy o Winterfell.

Gra o tron
Gra o tron
Gra o tron
Gra o tron
Gra o tron
Gra o tron

Na zdjęciach widzimy między innymi Jona Snow i Daenerys Targaryen spoglądających na mury obronne zamku Starków, Brienne z Tarthu i Jaimego Lannistera prowadzących do boju oddział wojowników, a także dwie Starkówny, prawdopodobnie tuż przed rozpoczęciem bitwy.

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy zakończenie serialu?

Premiera nadchodzącej połowy 8. sezonu "Gry o tron" odbędzie się 28 kwietnia 2019 roku na HBO i w HBO GO. Do końca serialu pozostaną jeszcze trzy odcinki,w których twórcy zawarli kulminację całej sagi. Ostatni odcinek zostanie wyemitowany 19 maja 2019 roku.

>>Zobacz też: "Gra o tron" - o czym jest piosenka "Jenny of Oldstones"? [TŁUMACZENIE]<<

Tagi: Seriale Gra o tron HBO HBO GO Gra o tron: sezon 8