10.12.2018 11:09

Zdjęcia z planu "Wiedźmina". Czy tak wygląda praca nad nowym serialem Netfliksa?

W sieci pojawiły się fotografie, które prawdopodobnie przedstawiają plan zdjęciowy serialu Netfliksa "Wiedźmin". Na razie nie potwierdzono, czy to rzeczywiście dokumentacja pracy nad powstającą produkcją.

Henry Cavill (Wiedźmin)
foto: materiały promocyjne

O serialu "Wiedźmin" bazującym na twórczości Andrzeja Sapkowskiego mówi się już od kilku lat. Konkretne informacje na ten temat pojawiły się jednak dopiero w ostatnich kilku miesiącach, głównie dzięki showrunnerce produkcji Lauren S. Hissrich. Chociaż obecnie trwają zdjęcia do "Wiedźmina" twórcy nie są zbyt wylewni, jeśli chodzi o promocję serialu. Zaprezentowano jedynie kilka zdjęć z planu i krótki teaser, ukazujący Henry'ego Cavilla w roli Geralta z Rivii. Jednak ostatnio na Twitterze pojawiły się fotografie, które mogą pochodzić z planu zdjęciowego "Wiedźmina". Co przedstawiają?

"Wiedźmin" od Netflix - zdjęcia z planu: prawda czy fake?

7 grudnia 2018 roku na Twitterze osoby posługującej się nickiem Olimarville pojawiły się fotografie podpisane jako fotosy z planu zdjęciowego "Wiedźmina". Widzimy na nich scenę rozgrywającą się prawdopodobnie w zamku, o czym świadczą detale architektoniczne i wystrój wnętrza. Po dość dużej komnacie przechadza się wiele postaci przebranych w stroje przywodzące na myśl kostiumy ze średniowiecza. Prawdopodobnie jest to scena biesiady, co sugerują suto zastawione stoły.

"

Z planu "Wiedźmina" Netfliksa w Budapeszcie. "

Oprócz podpisu autora zdjęć w zasadzie nic nie świadczy o tym, że rzeczywiście widzimy dokumentację pracy na planie "Wiedźmina". Nic, poza jednym detalem, który na pewno wyłapali wszyscy fani twórczości Sapkowskiego. Chodzi o symbol trzech złotych lwów, widoczny na tarczy jednego z rycerzy. Ten symbol to godło państwa znanego jako Cintra. Miłośnicy historii o Geralcie uważają, że zdjęcia przedstawiają przyjęcie, którego celem było wydanie za mąż Pavetty - matki Ciri.

Scena, o której mowa pojawia się w zbiorze opowiadań „Ostatnie życzenie” i znalazła się również w polskiej adaptacji "Wiedźmina". To właśnie podczas tego przyjęcia poznajemy Jeża - ojca Jaskółki. Niestety fotografie są nieostre, więc trudno zweryfikować czy to prawdziwy materiał z planu serialu, czy tylko zmyślny fotomontaż. Miejmy nadzieję, że nikt nie robi sobie żartów i w przyszłości nie okaże się, że zdjęcia w rzeczywistości pochodzą... z nowego sezonu "Korony królów". Całkiem prawdopodobne, że Olimarville jest jednym z członków ekipy "Wiedźmina".

Na jego profilach społecznościowych pojawiają się rysunki związane z Geraltem, więc całkiem możliwe, że mężczyzna jest artystą pracującym nad serialem.

"Wiedźmin" na Netflix - kiedy premiera?

Praca nad serialem wre, a twórcy są zadowoleni z dotychczasowych osiągnięć obsady. Zanim zobaczymy jednak efekt, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Na razie nie podano dokładnej daty premiery "Wiedźmina". Wiadomo jedynie, że produkcja znajdzie się w ofercie Netfliksa w roku 2019. Prawdopodobnie będzie to druga połowa, a nawet końcówka roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix