Zmarł twórca Transformers. Henry Orenstein miał prawie 100 lat

17.12.2021 09:58
Zmarł twórca Transformers. Henry Orenstein miał prawie 100 lat Fot. Industrial Light & Magic/Paramount Pictures/Courtesy Everett Collection/East News

Tragiczne wieści dla fanów Autobotów i Decepticonów - zmarł twórca serii, Henry Orenstein. Artysta polskiego pochodzenia miał 98 lat.

Nie żyje twórca Transformers

Jak podaje Newsweek, w wieku 98 lat zmarł Henry Orenstein, innowator, któremu przypisuje się stworzenie marki Transformers. Orenstein był polskim imigrantem, który przeżył Holokaust. Z relacji portalu wynika, że twórca odszedł w swoim domu w New Jersey. 

Polecamy

Orenstein uciekł do Stanów Zjednoczonych po II Wojnie Światowej, zamieszkując u swojego wujka w New Jersey. Tam podjął się tworzenia zabawek, aż w końcu trafił do firmy Hasbro. Był oficjalnie współtwórcą samochodzików Johnny Lightning, a także lalki Betty the Beautiful Bride, która była ogromnym hitem w USA - sprzedała się w ilości ponad miliona egzemplarzy.

Po kilkunastu latach pracy, Orenstein zaproponował firmie Hasbro zebranie kilku licencji od japońskich twórców zabawek i stworzenia na ich bazie czegoś na amerykański rynek - tak powstali Transformers, których artysta sam opatentował.

Polecamy

W ciągu swojego życia, Orenstein zebrał w sumie ponad 100 patentów - w tym zabawki z serii Transformers. Z powodu swojej kreatywności i innowacyjności został uhonorowany miejscem w Hali Sław Twórców w New Jersey.

Na podstawie jego patentu powstało mnóstwo filmów, seriali, gier wideo i innych interaktywnych zabaw - sam jednak nie udzielał się za bardzo w tworzeniu produkcji na bazie jego kreacji. Wyjątkiem był program "Poker Superstars Invitational Tournament", którego był producentem. Za zasługi dla tego sportu trafił do pokerowej Hali Sław. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.