Zmartwychwstały Wolverine zabił jednego z członków X-Men

Sergiusz Kurczuk
08.06.2018 14:31
Zmartwychwstały Wolverine zabił jednego z członków X-Men Fot. kadr z komiksu Hunt For Wolverine #1

Wolverine w końcu powrócił do akcji. Niestety nie skończyło się to zbyt dobrze dla jednego z dawnych kolegów mutanta. 

W 2014 roku szefowie Marvel Comics postanowili pozbyć się Wolvierine'a na jakiś czas. Przynajmniej jeśli chodzi o Logana, bo spadkobiercy oraz alternatywne wersje słynnego X-Mana nadal działają i mają się dobrze. Pod koniec roku 2017 zasugerowano, że Wolverine powróci do życia. Natomiast w 2018 roku X-Men odkryli, że grób Logana jest pusty. Z tej okazji powstało kilka grup poszukujących ciała superbohatera. Przygody teamów zostały opowiedziane na łamach kilku serii z „Hunt For Wolverine” w tytule. Skład grupy złożony z członkiń X-Men szuka Logana na wyspie Madripoor, Tony Stark, Luke Cage, Jessica Jones i Spider-Man połączyli siły, by sprawdzić, czy nikt nie sprzedaje materiału genetycznego mutanta, natomiast brygada utworzona przez Daredevila, zapuściła się w ostępy Kanady. Okazuje się, że ostatnia z drużyn wpadła na trop Wolverine'a.

Wolverine kontra Cypher

Grupie Daredevila pomógł mutant znany jako Cypher. Douglas Ramsey był wieloletnim członkiem New Mutants. Należał również do X-Men. Jego moc, to umiejętność porozumiewania się w każdym języku, nie tylko ludzkim. Bez problemu radził sobie również z komunikacją z różnego rodzaju maszynami, a jego najlepszym przyjacielem był technoorganiczny kosmita Warlock (nie mylić z Adamem Warlockiem). Przez lata czytelnicy komiksów drwili sobie z Douglasa, nazywając go najmniej przydatnym z superbohaterów. Okazuje się, że mieli rację. 

Cypher za pomoca Internetu namierzył Logana. Wraz z Daredevilem, Misty Knight i Frankiem McGee udał się do Kanady. Tam drużyna odnalazła chatkę wypełnioną zamordowanymi ludźmi. Daredevil Misty i Frank ruszyli tropem Logana, prosząc Cyphera, by został w samolocie, gdzie będzie bezpieczny. 

Cypher był jednak tak silnie uzależniony od Internetu, że wymknął się z pojazdu... by przywłaszczyć sobie smartfona należącego do jednego z trupów. Na miejscu zastała go smutna niespodzianka. Usłyszał charakterystyczny odgłos wysuwanych pazurów i po chwili padł martwy z poderżniętym gardłem.

2 Fot. foto: kadr z komiksu Hunt For Wolverine: Weapon Lost #2

Ten krwawy moment to jedna z pierwszych od lat okazji na zobaczenie w akcji oryginalnego Wolvierine'a. Okazuje się, że po przywróceniu do życia popadł w zwierzęcy szał. W podobnym stanie był tuż po ucieczce z ośrodka Weapon X, gdzie wszczepiono mu adamantium, oraz w czasie, kiedy Magneto wyrwał metal z ciała Logana. Z drugiej strony można zakładać, że Logan działał w pełni świadomie, gdyż zastawił pułapkę na swojego dawnego kolegę. Czy tym razem Wolverine będzie złoczyńcą, z którym zmierzą się herosi Marvel Comics? Co jest kluczem do uzdrowienia zmysłów Logana? Dowiemy się w kolejnych numerach  „Hunt For Wolverine”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.