09.10.2019 08:56

Znamy datę premiery nowych odcinków "Beverly Hills 90210" w Polsce

Idole nastolatków w latach 90., czyli bohaterowie kultowego serialu młodzieżowego "Beverly Hills 90210" powracają. Po 25 latach od premiery pierwszego odcinka, fani i oryginalna obsada spotykają się, aby zastanowić się, co znaczyła dla nich dekada grunge'u i narodzin internetu.

Beverly Hills 90210
foto: materiały prasowe/FOX Polska

Fascynacja latami 90., do których chętnie wracają kierowani nostalgią przedstawiciele pokolenia Y i Z, trwa w najlepsze. Grupy te wspominają z rozrzewnieniem czasy spędzone na trzepaku lub na oglądaniu telewizji analogowej, jako sielankowe chwile wolne od presji dorosłości. Postaci znane z ekranu, z którymi spędzali popołudnia po szkole, postrzegają jako bohaterów z dzieciństwa, ostoje bezpieczeństwa oraz symbole prostszej, przesyconej nadzieją ery.

BH90210 - znamy datę premiery

Zgodnie z zasadą 20-letniego cyklu, minąć musi mniej więcej 20 lat, aby coś, co uznawaliśmy za przebrzmiałe i niemodne, znów zyskało urok. Właśnie teraz młodzież, która jeszcze niedawno oglądała zdjęcia z dzieciństwa z lekkim zażenowaniem, z sentymentem spogląda na charakterystyczne ortalionowe bluzy, w które ubierali je rodzice. Co ciekawe, według psychologicznych teorii, nostalgia nie dotyczy jedynie naszych indywidualnych doświadczeń i upodobań sprzed lat - poszukujemy ducha epoki zapisanej w pamięci zbiorowej.

Z kolei jego uchwycenie pozwala dostrzec pozytywne strony naszego życia i jego naturalne kontinuum - coś, co przeżywaliśmy kiedyś, łączy się z tym, co zajmuje nas dziś. Stąd tak wielkie zapotrzebowanie na produkcje telewizyjne, które oddają klimat minionych lat. W trend ten wpisuje się wznowienie kultowego serialu z lat 90. - "Beverly Hills 90210". Produkcja nie tylko gromadziła przed telewizorami milionową widownię, lecz także kształtowała gust i wzorce ówczesnej młodzieży. Teraz wielbiciele serii mogą przekonać się, jak wpłynęła ona na życie aktorów, których serial wypromował.

Foto: materiały prasowe The CW
Foto: materiały prasowe The CW
Przeczytaj także Twórca "Riverdale" o odcinku poświęconym Luke'owi Perry'emu: "Jest brutalny"

"BH90210" to 6-odcinkowa seria limitowana z oryginalną obsadą i ciekawym pomysłem na fabułę. Dobrze znani nam aktorzy grają w serialu samych siebie, a raczej swoje lekko przerysowane wersje. Brian Austin Green (serialowy David), Gabrielle Carteris (grająca Andreę), Ian Ziering (jako Steve), Jason Priestley (Brandon), Jennie Garth (Kelly), Shannen Doherty (Brenda) i Tori Spelling (serialowa Donna) spotykają się po latach i decydują, żeby nagrać reboot serialu, który zmienił na zawsze ich życie.

Prace nad nową wersją kultowej produkcji okazują się być nie mniej emocjonujące niż fikcyjne przygody sprzed lat. Powracają dawne uczucia, przypominają o sobie długo skrywane konflikty, a stare przyjaźnie zostają wystawione na próbę.

Emisja pierwszego epizodu 6-odcinkowej serii już w środę 9 października o 21:05 na kanale FOX.

Zobacz także: "Beverly Hills, 90210" powraca. Pojawi się oryginalna obsada

Tagi: News