Znamy obsadę "Ragnarok" od Netfliksa. Kto zagra w norweskim serialu?

20.08.2019 13:53
Znamy obsadę "Ragnarok" od Netfliksa. Kto zagra w norweskim serialu? Fot. materiały prasowe Netflix

Ogłoszono obsadę norweskiego serialu Netfliksa zatytułowanego "Ragnarok". W produkcji inspirowanej nordycką mitologią zobaczymy gwiazdy "SKAM".

Mitologia nordycka cieszy się coraz większą popularnością. W ostatnich latach powstało wiele produkcji do niej nawiązujących, z "Wikingami" na czele. Teraz platforma Netflix postanowiła stworzyć własną serię inspirowaną nordyckimi bogami. "Ragnarok" to bardzo ciekawy projekt, którego obsadę właśnie poznaliśmy. Kogo zobaczymy w norweskim serialu?

"Ragnarok" - znamy obsadę serialu Netfliksa

Wśród obsady "Ragnarok" znalazło się kilka twarzy, które z pewnością kojarzą fani norweskiego serialu młodzieżowego "SKAM". Na ekranie pojawią się bowiem Herman Tømmeraas, David Stakston i Theresa Frostad Eggesbø (Christoffer, Magnus i Sonja w "SKAM") . Oprócz nich zobaczymy również Jonasa Stranda Gravlia i Emmę Bones.

Przeczytaj także

"Ragnarok" - fabuła

"Ragnarok" będzie przedapokaliptyczną opowieścią o dojrzewaniu, w której istotnym elementem będzie mitologia nordycka. Oficjalny opis fabuły brzmi:

Fikcyjnym mieście Edda grupa nastolatków niepokoi się z powodu gwałtownych zmian klimatycznych, które uderzają w planetę. Góry lodowe topią się w ciągu zaledwie kilku dni, zimy są gorące i suche, podczas gdy latem powietrze jest lodowate i uniemożliwia oddychanie. Grupa przyjaciół nie ma wątpliwości, że klęski żywiołowe są znakiem, że nadchodzi Dzień Sądu - Ragnarök.

Czy okaże się, że główni bohaterowie serialu to tak naprawdę nordyccy bogowie, jak Thor, Loki, Odyn i Baldur? Tego dowiemy się w chwili premiery, aczkolwiek trzeba przyznać, że to ciekawa koncepcja.

Przeczytaj także

"Ragnarok" - premiera

Zdjęcia do "Ragnarok" powstaną w norweskim mieście Odda, pod czujnym okiem twórcy - Adama Price'a. Dokładna data premiery nie jest na ten moment znana. Wiemy jedynie, że "Ragnarok" nadejdzie w 2020 roku.

Zobacz też: Najlepsze seriale XXI wieku. TOP 50 najważniejszych produkcji

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.