25.09.2017 10:17

Zobacz czołówkę serialu „Star Trek: Discovery”

„Star Trek: Discovery” to kolejny serial osadzony w świecie dobrze znanym wszystkim fanom science fiction. Do sieci trafiła czołówka nowej produkcji CBS. Co mówi na temat nowej serii?

Zobacz czołówkę serialu „Star Trek: Discovery”
foto: kadr z serialu

24 września 2017 roku odbyła się amerykańska premiera pierwszego po ponad 10-letniej przerwie serialu osadzonego w uniwersum Star Treka. Chociaż w tym czasie pojawiło się kilka filmów z Klingonami, Wolkanami i Gwiezdną Flotą w rolach głównych, każdy fan wie, że Star Trek to przede wszystkim produkcja telewizyjna. Od jakiegoś czasu twórcy rozpalali wyobraźnię potencjalnych widzów nowymi ciekawostkami o fabule i postaciach, tytułami pierwszych odcinków oraz teaserem

W dzień premiery nad Manhattanem latał tytułowy statek Discovery. Oczywiście to jedynie iluzja świetlna, ale trzeba przyznać, że robi wrażenie.

Kilka godzin przed emisją pierwszego odcinka, w Internecie pojawiła się również czołówka serialu. Spokojna, dość prosta i naszpikowane odniesieniami do świata Star Treka wideo, trwa półtorej minuty. I chociaż wielu widzów nie lubi przydługich wstępów, tutaj jest na czym zawiesić oko. 

Czołówka „Star Trek: Discovery” wpisuje się w typ serialowych otwarć, który pojawił się w takich serialach, jak „Hannibal”„Gra o tron”, czy „Daredevil”. Widzimy szkicowe rysunki i cyfrowe modele, które powoli nabierają kształtów, budując nietypową atmosferę. Pomaga w tym muzyka, która zresztą jest ważnym elementem w serii Star Trek. Co czołówka mówi nam o samym serialu? Biorąc pod uwagę, że „Star Trek: Discovery” będzie prequelem do oryginalnej serii z lat 60., można wywnioskować, że produkcja CBS jest nastawiana na odkrywanie nowych planet zamieszkanych przez inteligentne formy życia. Poza tym, sam tytuł i nazwa statku na to wskazują. 

Jak podoba Ci się czołówka serialu „Star Trek: Discovery”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Star Trek