22.11.2017 14:13

Zobacz drugi zwiastun serialu „Korona królów”

Premiera serialu „Korona królów” zadebiutuje na antenie TVP 1 już niebawem. W sieci pojawił się drugi zwiastun produkcji bazującej na historii Polski. 

Zobacz drugi zwiastun serialu „Korona królów”
foto: kadr z serialu Korona królów

Po obsuwie premiery „Korony królów” (która miała się odbyć 21 listopada 2017 roku) telewizyjna Jedynka wypuściła kolejny zwiastun. Reakcje na pierwszą zapowiedź były skrajne. Z jednej strony pojawiły się głosy zachwytu, z drugiej drwiny. Ale nie zabrakło też konstruktywnej krytyki. Zazwyczaj szumnie zapowiadanej przez prezesa TVP produkcji, zarzuca się mały nakład finansowy, który skutkuje jakością nieprzystająca do standardów zachodnich seriali

W drugim zwiastunie niestety (a może „stety”) nie pada żadne słowo. Widzimy jedynie fragmenty „Korony królów”. Niektóre sceny pojawiły się w poprzedniej zapowiedzi, ale jest też dużo nowych zajawek tego, co zobaczymy już niedługo.

Serial będzie opowiadał historię ostatniego z rodu Piastów. Poznamy kulisy władzy Kazimierza Wielkiego, który władał Polską w latach 1333-1370. Twórcy chwalą „Koronę królów” nie tylko ze względu na ukazywanie historii kraju. Produkcja ma posiadać wątki zdrad, machinacji i wielkich namiętności, znanych z takich hitów jak „Wspaniałe stulecie”, chociaż niektórzy żartują, że serial to polska „Gra o tron”. 

W „Koronie królów” wystąpią między innymi: Mateusz Król, Wiesław Wójcik, Halina Łabonarska, Marta Bryła, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski, Marcin Rogacewicz, Wojciech Żołądkowicz, Ireneusz Pastuszak, Andrzej Popiel, Anna Grycewicz, Katarzyna Czapla, Tomasz Sapryk, Jan Wieczorkowski, Robert Gonera, Andrzej Deskur, Sławomir Orzechowski, Krzysztof Wrona, Mariusz Ostrowski i Agata Bykowska. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Serial pojawi się na antenie TVP w styczniu 2018 roku

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Korona królów