Zobacz, jak powołano do życia armię Białych Wędrowców w 7. sezonie „Gry o tron”

Sergiusz Kurczuk
05.09.2017 10:15
Zobacz, jak powołano do życia armię Białych Wędrowców w 7. sezonie „Gry o tron” Fot. El Ranchito/Vimeo

W sieci pojawiło się wideo, w którym możemy zobaczyć kulisy powstawania Bitwy za Murem z 7. sezonu „Gry o tron”. Jak stworzono śnieżny krajobraz? Jak wygenerowano armię nieumarłych Białych Wędrowców? Ile efektów komputerowych zastosowano, żeby urealnić walkę? Sprawdźcie sami. 

7. sezon „Gry o tron” już dobiegł końca, jednak fani serialu wciąż żyją wydarzeniami 7 odcinków przedostatniej serii. W końcu działo się bardzo dużo i widzowie produkcji HBO co chwilę rozmaicie reagowali na różne wątki fabularne serialu. Jednym z ważniejszych momentów 7. sezonu była desperacka próba udowodnienia Cersei, że Biali Wędrowcy nie są bajką dla niesfornych dzieci, ale realnym zagrożeniem czyhającym na całe Westeros. Jon Snow zebrał grupę śmiałków i wyruszył, by schwytać jednego z nieumarłych. Wraz z nim w podróż za Mur wyruszyli Jorah, Gendry, Ogar, członkowie Bractwa oraz grupa wolnych ludzi dowodzona przez Tormunda. Szybko doszło do konfrontacji z Białą Armią, która rozpoczęła się w odcinku 5. zatytułowanym „Eastwatch, a jej dramatyczna konkluzja nastąpiła w odcinku 6., czyli „Beyond the Wall

Na Vimeo pojawił się 5-minutowy film, który ukazuje kulisy powstawania scen dziejących się poza Murem. Autorami wideo jest El Ranchito, grupa odpowiedzialna za efekty specjalne w takich filmach i serialach, jak  „Agora”, „Niemożliwe”, „Siedem minut po północy” i oczywiście „Gra o tron”. Widzimy w nim sceny przed i po obróbce komputerowej.

Wiele efektów uzyskano za pomocą green screenów i zielonych kostiumów. Na oryginalnie nakręcony obraz nałożono wiele warstw efektów wizualnych obejmujących wybuchy, rozchlapującą się wodę, Białych Wędrowców, smoki, a nawet ogień pochodni. Nie oznacza to jednak, że nie używano tradycyjnych efektów specjalnych. Ich było również całe mnóstwo, chociażby zapadający się lód na jeziorze. Jak widać, w dobie cyfrowych efektów statyści muszą czasem skąpać się w zimnej wodzie dla dobra sceny. 

Fragmenty odcinków kręcono na Islandii i w północnej Irlandii. Na zdjęcia do kolejnego, ostatniego już sezonu „Gry o tron” musimy poczekać prawdopodobnie do października. Wtedy ruszą prace nad 8. serią, która zadebiutuje pewnie dopiero w 2019 roku. Twórcy nie podali jeszcze dokładnej daty premiery. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.