26.06.2018 14:58

Zobacz, jak powstawał serial „Stranger Things”

Sukces serialu „Stranger Things” to nie tylko niesamowita fabuła i utalentowane dzieciaki, ale również tytaniczna praca ekipy filmowej. Jak twórcom hitu Netfliksa udało się przenieść do lat 80. XX wieku?

Stranger Things: Spotlight
foto: Netflix/YouTube

Platforma Netflix może pochwalić się w swojej ofercie sporą ilością seriali. Jednym z najpopularniejszych jest produkcja stworzona przez Matta i Rossa Dufferów - „Stranger Things”. Reżyserzy w bardzo sugestywny sposób zdołali odtworzyć unikalny klimat lat 80., w których rozgrywa się akcja serialu. „Stranger Things” to laurka złożona temu okresowi w popkulturze i niesamowita okazja na powrót do przeszłości dla wszystkich widzów, którzy żyli w tamtych czasach. Scenariusz, talent młodych aktorów i wciągająca fabuła to niewątpliwie ważne elementy sukcesu „Stranger Things”, ale należy pamiętać, że diabeł tkwi w szczegółach. Netflix przygotował krótki materiał, w którym możemy zajrzeć za kulisy serialu. 

Jak stworzono „Stranger Things”?

Na oficjalnym kanale YouTube Netfliksa pojawiło się wideo, w którym reżyserzy, aktorzy i członkowie ekipy zdjęciowej zdradzają sekrety serialu. 

Fani serialu dzięki zakulisowemu wideo, mogą zobaczyć między innymi, jak powstały tunele pod miasteczkiem Hawkins. Aktorzy wcale nie musieli wchodzić pod ziemię. Siatka wydrążonych w glebie korytarzy została stworzona w studiu z pianki imitującej ziemię. Domy głównych bohaterów to również zasługa speców od scenografii. Nie wystarczyło jednak postawić budynku charakterystycznego dla lat 80., ale przede wszystkim wyposażyć go w elementy z tamtego okresu. Poszukiwanie odpowiednich rekwizytów też wymagało od ekipy sporo zaangażowania. Na plan 2. sezonu udało się ściągnąć oryginalne maszyny do gier, które wciąż działały. W przerwie można było więc sobie pograć w stare gry arcade. Na odpowiedni klimat złożyły się też takie elementy jak praca kamery, oświetlenie, czy montaż. Za popularnością „Stranger Things” stoi więc cała rzesza ludzi, którzy przyłożyli się do ogromnego sukcesu serialu. 

Obecnie trwają prace nad 3. sezonem serialu. Na razie Netflix nie zdradził, kiedy dokładnie możemy spodziewać się powrotu do Hawkins. Wyjawiono jedynie, że premiera nowych odcinków odbędzie się nie wcześniej niż w roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Stranger Things Netflix