11.03.2019 11:47

Zobacz, jak powstawały i zmieniały się smoki Daenerys z serialu "Gra o tron"

Smoki Daenerys to ważny element fabuły serialu Gra o tron. Drogon, Viserion i Rhaegal pojawią się w nowym sezonie hitu HBO. Jak powołano do życia te niesamowite stworzenia?

Emilai Calrke (Gra o tron)
foto: PIXOMONDO/YouTube

Do premiery 8. sezonu "Gry o tron" zostało jeszcze trochę czasu, który można wykorzystać, by spojrzeć wstecz na poprzednie odcinki. Ważnym elementem fabuły adaptacji sagi George'a R. R. Martina są smoki, z których korzystali niegdyś Targaryenowie władający Westeros. Jedyna z potomkiń tego dumnego rodu - Daenerys na początku serialu otrzymała trzy jaja, z których wykluły się trzy smoki - Drogon, Viserion i Rhaegal.

Czy smoki mogą spowodować globalne ocieplenie? Naukowcy stworzyli mapę klimatyczną świata z „Gry o tron”
Czy smoki mogą spowodować globalne ocieplenie? Naukowcy stworzyli mapę klimatyczną świata z „Gry o tron”
Przeczytaj także Czy smoki mogą spowodować globalne ocieplenie? Naukowcy stworzyli mapę klimatyczną świata z „Gry o tron”

W sieci pojawiło się nagranie, ukazujące powstanie i ewolucję serialowych stworzeń.

"Gra o tron" - jak powstawały i ewoluowały smoki z serialu HBO?

Aby smoki Daenerys mogły funkcjonować w świecie stworzonym przez twórców serialu "Gra o tron", musiał nad nimi pracować sztab ludzi, prowadzony przez Svena Martina z firmy Pixomondo. W związku ze zbliżającą się premierą finału "Gry o tron", na kanale YouTube Pixomondo pojawiło się prawie 8-minutowe wideo, ukazujące prace nad poszczególnymi etapami powstawania słynnych scen z serialu. 

Pojawiają się nie tylko fragmenty z pierwszych sezonów serialu, kiedy smoki Dany były pociesznymi i pokracznymi zwierzakami, ale przede wszystkim sceny, w których widzimy pełną potęgę ognistych gadów. Twórcy podeszli do powoływania stworzeń do życia w niezwykle profesjonalny sposób. Wzięto pod uwagę każdy szczegół anatomiczny fikcyjnych zwierząt, oparty na zasadach fizyki i biologii, funkcjonujących w naszym świecie. Zdradzono również, jak powstały sceny, w których smoki wchodzą w interakcję z aktorami.

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera?

Drogon, Viserion i Rhaegal powrócą na ekrany telewizorów i urządzeń mobilnych już 15 kwietnia 2019 roku dzięki stacji HBO i aplikacji HBO GO. Fani zapewne pamiętają, że Viseron został uśmiercony i przywrócony do życia przez Nocnego Króla. Oznacza to, że niebawem zobaczymy pojedynek trzech smoczych braci. Prawdopodobnie jednego z żyjących stworzeń dosiądzie Jon Snow, który okazał się potomkiem Targaryenów. Czy rzeczywiście tak się stanie? Przekonamy się niedługo.

>>Zobacz też: Czy w finale "Gry o tron" dojdzie do podwójnej zdrady?<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Gra o tron Emilia Clarke