16.04.2018 13:59

Zobacz pierwsze minuty 4. sezonu „Fear of the Walking Dead”

8. sezon „The Walking Dead” już za nami, ale twórcy nie zwalniają tempa. Zadebiutował 4. sezon spin-offa, a do sieci trafił fragment pierwszego odcinka. 

Fear the Walking Dead
foto: kadr z serialu Fear the Walking Dead

Fani „The Walking Dead” w niecierpliwości czekają na 9. sezon, który według zapewnień twórców ma się bardzo różnic o tego, co widzieliśmy dotychczas. 15 kwietnia 2018 roku wyemitowano finałowy odcinek 8. sezonu produkcji o żywych trupów, w którym byliśmy świadkami batalii grupy Ricka z poplecznikami Negana. Czas przenieść wzrok na innych, którym udało się przeżyć w świecie zamieszkałym przez zombie. Tuż po ostatnim odcinku 8. sezonu serialu wyemitowano pierwszy odcinek 4. sezonu spin-offa zatytułowanego „Fear of the Walking Dead”. W sieci znalazły 3 pierwsze minuty kontynuacji przygód ocalałych z Los Angeles. 

„Fear of the Walking Dead” sezon 4. - fragment pierwszego odcinka

Twórcy uniwersum postanowili wypełnić czas na oczekiwanie losów bohaterów z komiksów Roberta Kirkmana, swoją premierę miał pierwszy odcinek drugiego serialu stacji AMC o żywych trupach. W ramach promocji serialu w sieci pojawił się obszerny fragment zapowiadający spin-off. 

We fragmencie poznajemy nowego bohatera serialu. Jest nim John Dorie grany przez Garreta Dillahunta. Mężczyzna stoi sam w środku nocy na pustkowiu. Słyszy jakiś dźwięk, po czym zaczyna swój monolog w kierunku nieistniejącej osoby. A może to zombie, bądź jeden z ocalonych? W 4. sezonie „Fear of the Walking Dead” akcja serialu przenosi się do Teksasu. Twórcy zapowiedzieli, że tym razem dojdzie do znaczącego spotkania bohaterów spin-offa z postaciami znanymi z „The Walking Dead”. Główną bohaterką nadal będzie Madison Clark (Kim Dickens) - twarda matka, broniąca swojej rodziny. Co pochodzących z Los Angeles Clarków, Manawa i Salazarów czeka w nowym stanie? Przekonamy się już niedługo.

4. sezon „Fear of the Walking Dead” będzie składał się z 16 odcinków. Podobnie jak w przypadku „The Walking Dead” w połowie serii czeka nas krótka przerwa. To nie pierwszy spin-off, który zapowiadają twórcy serialu. W przyszłości prawdopodobnie zobaczymy kolejne produkcje, które nie koniecznie będą dziać się na terenie Ameryki Północnej. 

Będziesz oglądać „Fear of the Walking Dead”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale The Walking Dead Fear of The Walking Dead