17.01.2019 15:59

Zobacz zwiastun serialu "Nightflyers" na podstawie prozy George'a R.R. Martina

Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun serialu "Nightflyers" opartego na opowiadaniu George'a R.R. Martina. Twórcy zdradzili również datę premiery nowej produkcji.

Nightflyers
foto: kadr z serialu Nightflyers

O serialu Syfy pod tytułem  "Nightflyers" pisaliśmy jeszcze w roku 2017. Jakiś czas później platforma Netflix poinformowała, że w Polsce to właśnie za jej pośrednictwem adaptacja prozy autora "Gry o tron" George'a R.R. Martina trafi na mały ekran. W marcu 2018 roku fani science fiction w końcu doczekali się pierwszego teasera serialu. Jednak na pierwszy zwiastun trzeba było czekać wiele miesięcy. W końcu w sieci pojawiła się zapowiedź "Nightflyers". Jak prezentuje się nowa wersja historii o nawiedzonym statku kosmicznym?

"Nightflyers" - zwiastun serialu na podstawie opowiadania George'a R.R. Martina

Martin napisał opowiadanie na bazie, którego powstał serial w roku 1980. Siedem lat później powstał film przenoszący "Wędrowców", bo tak brzmi polski tytuł opowiadania, na duży ekran. W naszym kraju film Roberta Collectora jest znany jako „Nocni najeźdźcy”. W rolach głównych wystąpili Michael Praed, Michael Des Barres, Helene Udy i Catherine Mary Stewart. Tym razem mamy jednak do czynienia ze współczesnym podejściem do science fiction. Jak prezentuje się zwiastun "Nightflyers"?

Jak widać, serial prezentuje się bardzo ciekawie. "Nightflyers" zapowiada się jako połączenie science fiction z elementami horroru. Historia skupia się na grupie naukowców i człowieku o nadprzyrodzonych zdolnościach, którzy udają się na wyprawę kosmiczną, mającą na celu zbadanie najdalszych zakątków naszej galaktyki. W podróż wyruszają na pokładzie statku Nightflyer. Misja ma za zadanie odnalezienie dowodów na istnienie we wszechświecie obcych form życia. Szybko okazuje się jednak, że wyprawa przeradza się w prawdziwy koszmar.

Showrunnerem produkcji jest Jeff Buhler. W rolach głównych wystąpili Eoin Macken, David Ajala, Jodie Turner-Smith, Angus Sampson, Sam Strike, Maya Eshet, Brían F. O'Byrne i Gretchen Mol.

"Nightflyers" - kiedy premiera?

Zwiastun serialu to nie jedyna niespodzianka dla fanów science fiction i twórczości George'a R.R. Martina. Netflix zapowiedział, kiedy produkcja trafi na platformę streamingową. Historię będziemy mogli śledzić już od 1 lutego 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Gra o tron George R.R. Martin Nightflyers