19.11.2018
Aktualizacja: 04.02.2020 10:11

Zombie Boy: Filmy, w których zagrał słynny wytatuowany mężczyzna

Chociaż Rick Genest zajmował się głównie modelingiem, to wystąpił również w kilku filmach, serialach i teledyskach. Oto produkcje z jego udziałem.

Zombie Boy
foto: PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Zombie Boy zmarł 2 sierpnia 2018 roku. Początkowo przypuszczano, że 32-letni model popełnił samobójstwo, jednak kilka dni później pojawiły się nowe fakty w tej sprawie - manager artysty stwierdził, że śmierć Genesta była przypadkowa, a sam mężczyzna po prostu spadł z balkonu w wyniku wypadku.

Artysta pozostawił po sobie wiele zdjęć i wideo przygotowanych na potrzeby kampanii reklamowych takich firm jak Dermablend, L'Oreal, czy okładek magazynów "Vanity Fair", "GQ" i "Vogue". Jednak oprócz kariery modelingowej, Zombie Boy udzielał się artystycznie w filmach. Jego debiut w pełnometrażowej produkcji nastąpił w 2009 roku, kiedy Genest pojawił się w filmie "Carny", gdzie wcielił się w jednego z cyrkowych dziwadeł. W ten sposób zaczęła się filmowa kariera Zombie Boya:

Zombie Boy Carny

Aquario (2013)

Następny występ Zombie Boya nadszedł w brazylijskiej krótkometrażowej produkcji "Aquario", gdzie wcielił się w samego siebie. Reżyserem produkcji jest  Bruno Ilogti, a sam film opowiada o parze zamieszkującej mieszkanie w centrum wielkiego miasta.

Zombie Boy Aquario

47 roninów (2013)

Początkowo występ Zombie Boya w filmie o samurajach miał być znacznie większy. Jednak decyzje studia produkującego "47 roninów" spowodowały zmniejszenie jego udziału w filmie z Keanu Reevesem w roli głównej. Nie przeszkodziło to jednak Universalowi w promowaniu filmu twarzą Genesta:

Zombie Boy 47 ronin

In Faustian Fashion (2013)

Kolejny krótkometrażowy film z udziałem Zombie Boya, który był również producentem wykonawczym projektu. "In Faustian Fashion" opowiada historię projektanta mody, który zanurza się w śmiecie sławy i bogactwa. Genest zagrał jednego z modeli:

Zombie Boy In Faustian Fashion

Love At Last Sight (2014)

Kolejna krótkometrażowa produkcja, w której Zombie Boy zagrał samego siebie. Film opowiada o seryjnym gwałcicielu, który poszukuje swoich kolejnych ofiar. Genest znów pojawił się na głównym plakacie filmu:

Zombie Boy Love at Last Sight

Silent Witness (2017)

Zombie Boy pojawił się w 20. sezonie serialu kryminalnego BBC One. Wcielił się tam w meksykańskiego bandytę o pseudonimie El Buitre (po polsku "sęp"). 

Zombie Boy Silent Witness
Kamil Kacperski
Tagi: Ranking filmów Aktorzy