27.07.2017 11:16

Zwiastun 9. sezonu „Robot Chicken” pełen odniesień popkulturowych. Wyłapiesz je wszystkie?

Fani serialu animowanego „Robot Chicken” muszą jeszcze trochę poczekać na kolejny sezon, ale zwiastun zapowiada, że będzie warto. W trailerze pojawiło się bardzo dużo nawiązań do filmów, seriali, gier oraz sytuacji politycznej.

Zwiastun 9. sezonu „Robot Chicken” pełen odniesień popkulturowych. Wyłapiesz je wszystkie?
foto: kadr z filmu

Na San Diego Comic Con 2017 podczas panelu pasma Adult Swim, zaprezentowano zwiastun nadchodzącego 9. sezonu serialu animowanego „Robot Chicken”. Fani poklatkowej produkcji są przyzwyczajeni, że pomiędzy kolejnymi seriami zawsze jest spora przerwa. Ostatni odcinek 8. sezonu został wyemitowany w maju 2016 roku, więc trochę czasu minęło. Na szczęście twórcy odjechanej animacji postanowili nie porzucać swojego dzieła i kontynuować je, ku uciesze swojej publiczności. Trailer zapowiada naprawdę dobrą zabawę. Zmazało się w nim sporo odniesień popkulturowych.

Na samym początku mamy do czynienia z parodią filmu „Mad Max: Droga gniewu”. Zamiast gitarzysty strzelającego ogniem w wersji z „Robot Chicken” pojawił się równie groźny... akordeonista. Jest też oczko puszczone fanom „Szczęk” i wszystkim absurdalnym filmom z wielkimi rekinami w roli głównej. Fani seriali na pewno dostrzegą odniesienia do serialu HBO „Westworld”. Co ciekawe oba odnoszą się do wirtualnych prostytutek. Jest również słynna scena z pierwszego odcinka „Black Mirror”. W serialu pojawią się też bohaterowie „Scooby Doo”. Pod koniec widzimy zabawną parodię sceny z „Gwiezdnych Wojen”, w której Luke Skywalker spotyka Ludzi Pustyni. Oprócz filmów i seriali będzie też komentarz do bieżącej sytuacji na świecie. Twórcy serialu wzięli na warsztat ponowną modę na Pokemony i wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA.

Twórcy filmów i seriali lubią uraczyć widzów odniesieniami do słynnych produkcji. Steven Spielberg stworzył „Ready Player One”, naszpikowany nawiązaniami do popkultury. Z kolei twórcy „Gry o tron” zamieścili mały smaczek dla fanów Harry'ego Pottera w pierwszym odcinku nowego sezonu. Na razie nie podano konkretnej daty premiery. Wiadomo tylko, że 9. sezon „Robot Chicken” pojawi się tej jesieni. Fani produkcji muszą więc uzbroić się  cierpliwość. Mamy nadzieję, że nagroda za miesiące oczekiwań będzie satysfakcjonująca.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Robot Chicken