Powstał fanowski zwiastun „Gry o tron” w stylu „Avengers: Infinity War”

Natalia Hluzow
17.04.2018 22:23
Powstał fanowski zwiastun „Gry o tron” w stylu „Avengers: Infinity War” Fot. kadr z wideo

Fani MCU znaleźli sobie nową zabawę, w ramach której montują zwiastuny znanych produkcji stylizowane na „Avengers: Infinity War”. Niektóre z nich są wyjątkowo udane - m.in. fanowski trailer „Gry o tron”.

Trailery filmu „Avengers: Infinity War” zrobiły na fanach MCU tak duże wrażenie, że postanowili zrealizować w ich stylu wersje zwiastunów innych popularnych produkcji. Wśród nich znalazł się m.in. materiał zmontowany ze scen z „Gry o tron” tak, by jak najbardziej przypominał spot promujący najnowszy film Marvela.

Zwiastun  „Gry o tron” w stylu „Avengers: Infinity War”

Poniższy materiał naśladuje pierwszy oficjalny zwiastun „Avengers: Infinity War”, w którym zaprezentowano głównych protagonistów i złowrogiego Thanosa oraz zapowiedziano walkę, jaką ze sobą stoczą. Wzorowany na tym materiale trailer „Gry o tron” został okraszony tą samą muzyką, a wypowiedzi bohaterów pojawiają się niemal w tych samych momentach. Podobnie rozłożono też akcenty - po spokojnym początku wyłania się logo, napięcie zaczyna rosnąć, by w szczytowym momencie ukazać widzom twarz głównego antagonisty (w tym przypadku odpowiednikiem Thanosa jest Nocny Król)Później jest już tylko coraz gorzej - widzimy wojnę, beznadziejną walkę, nawet płomienie wybuchające w tym samym momencie. Ostatnie ujęcie to bieg gotowych do walki bohaterów, po którym pojawia się logo produkcji, podczas gdy w tle rozbrzmiewa główny motyw muzyczny. Tak udanego odtworzenia pierwowzoru nie powstydziłby się nawet zawodowy montażysta. Zresztą zobaczcie sami:

Zwiastuny stylizowane na „Avengers: Infinity War”

Jak zostało wspomniane już na początku, „Gra o tron” nie jest jedyną produkcją, którą fani wzięli na warsztat, by sprezentować jej stylizowaną na 3. część „Avengers” zapowiedź. Na Youtube można znaleźć także podobne zwiastuny „Harry'ego Pottera”, „Władcy Pierścieni” czy „Ligi sprawiedliwości”, z których ostatni jest wręcz bliźniaczo podobny do finalnego zwiastuna „Avengers: Infinity War”. Szczególnie, że w przeciwieństwie do „Gry o tron”, tutaj w obydwu przypadkach mamy do czynienia z superbohaterami, a niektórzy z członków Avengers mają w filmowym świecie DC swoich identycznych odpowiedników, co doskonale oddaje ostatnia scena trailera.

By osiągnąć pełną radość oglądania, radzimy odtworzyć obydwa zwiastuny jednocześnie:

Kreatywność fanów MCU działa też w drugą stronę. A więc nie tylko przerabiają oni wszystko, co się da na modłę 3. części „Avengers”, ale też tworzą wszelkie możliwe wersje zwiastuna 19. filmu MCU. W ten sposób powstały m.in. zwiastun „Infinity War” w wersji retro, parodystyczny „Avengers: Infinity War Weird Trailer” oraz zwiastun filmu domowej roboty

Wszystkie te przeróbki są oczywiście wyrazem ogromnej niecierpliwości, z jaką fani czekają na nadchodzący film Marvela. Na szczęście już niebawem czas oczekiwania dobiegnie końca. „Avengers: Infinity War” trafi na ekrany już za kilka dni - 25 kwietnia 2018 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.