29.06.2017 12:33

Zwiastun „Star Wars Forces of Destiny” z przygodami ikonicznych bohaterek

Uniwersum „Gwiezdnych wojen” ma się czym pochwalić, jeśli chodzi o silne postacie kobiece. Dowodem tego jest nadchodząca seria krótkometrażowych animacji. 

Zwiastun „Star Wars Forces of Destiny” z przygodami ikonicznych bohaterek
foto: kadr z filmu

Disney i Lucasfilm wypuścił zwiastun do „Star Wars Forces of Destiny”, który umożliwia nam po raz pierwszy spojrzeć na nadchodzącą serię krótkometrażowych filmów poświęconych bohaterkom z uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Premiera pierwszych ośmiu odcinków odbędzie się 3 lipca 2017 roku na YouTube’owskim kanale Disneya. Od 9 lipca będziemy mogli obejrzeć je również na Disney Channel.  

Stworzony przez Lucasfilm Animation, animowany mikroserial ma należeć do oficjalnego kanonu „Gwiezdnych wojen” i ukaże, jak różnej wagi decyzje wpływały na losy popularnych postaci. Zobaczymy w nim przygody Rey, księżniczki Lei, Jyn, Sabine, Ahsoki Tano oraz Maz Kanaty. Aktorki, które grają w filmach i w serialach animowanych (m.in. Daisy Ridley, Felicity Jones czy Lupita Nyong’o) użyczyły głosu bohaterkom.

Dodatkowo, „Forces of Destiny” będzie wsparte dedykowanymi gadżetami, książkami i figurkami. Firma Hasbro, znana jako twórca Transformersów, przygotuje serię zabawek Adventure Figures, które łączą ruchome figurki z lalkami. Czyli każda z postaci będzie miała charakterystyczną dla siebie cechę – w przypadku Rey będzie to możliwość machania mieczem świetlnym. 

Jimmy Pitaro, przewodniczący działu Produktów Konsumenckich i Mediów Interaktywnych Disney’a, w taki sposób wypowiadał się o projekcie:

"

Poczynając od Księżniczki Lei po Sabine Wren, heroiny „Gwiezdnych wojen” są wyjątkowe i zależało nam, aby oddać to w linii produktów „Forces of Destiny”. Rezultatem tego jest stworzenie nowych figurek, które oddają siłę i celebrują historię tych niezwykłych postaci. Dzięki temu dzieci będą miały możliwość odtworzenia ich najbardziej bohaterskich scen w swoim domu.  "

Kamil Dachnij
Tagi: News Star Wars