Zwiastun „Westworld 2”

Sergiusz Kurczuk
24.07.2017 12:51
Zwiastun „Westworld 2” Fot. foto: kadr z filmu

Serial „Westworld” to kolejny wielki hit stacji HBO. W sieci pojawił się zwiastun nadchodzącej drugiej serii. Niestety na premierę będziemy musieli jeszcze poczekać.

San Diego Comic Con to nie tylko prezentacja nadchodzących filmów, ale również seriali. W tym roku zaprezentowano między innymi trailer drugiego sezonu „Stranger Things” oraz „Westworld”. Serial stacji HBO okazał się wielkim hitem. W listopadzie zeszłego roku informowaliśmy, że powstanie kontynuacja. Od razu zastrzeżono, że pojawi się ona dopiero w 2018 roku, bo stacja nie naciska na twórców. Wręcz przeciwnie. Daje im tyle czasu ile potrzebują, żeby finalny efekt był jak najlepszy. Zdjęcia ruszyły niedawno, bo w lipcu, ale na Comic Conie już zaprezentowano trailer nadchodzącego sezonu.

Co w nim widzimy? Przede wszystkim eskalację buntu robotów. Brutalne sceny skontrastowano ze spokojną melodią piosenki „I Gotta Be Me” Sammy'ego Davisa Juniora. Powracają dobrze znane postacie. Maszyny bezlitośnie mszczą się za lata upokorzeń, a przerażeni klienci specyficznego parku rozrywki starają się przetrwać katastrofę. Dokładna data premiery nowego „Westworld” nie jest jeszcze znana. W trailerze pojawia się tylko ogólnikowo rok 2018. Miejmy nadzieję, że nowy sezon zobaczymy na początku nadchodzącego roku. W innym przypadku trudno będzie doczekać się pierwszego odcinka.

Pierwsza seria „Westworld” odniosła spory sukces komercyjny. W produkcji HBO wystąpili tacy aktorzy jak Anthony Hopkins, Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright, Rodrigo Santoro oraz Angela Sarafyan. Serial został nominowany do 22 nagród Emmy. W pierwszej serii poznaliśmy futurystyczny park rozrywki stylizowany na Dziki Zachód zaludniony przez obdarzone sztuczną inteligencją roboty. Z czasem stworzone, by spełniać najskrytsze zachcianki klientów parku maszyny, zaczynają wymykać się spod kontroli swojego twórcy i zwracają się przeciwko niemu. „Westworld” oparty jest na filmie z 1973 roku „Świat Dzikiego Zachodu”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.