Zwiastun aktorskiego serialu z niebieskim Kleszczem

Kamil Dachnij
13.07.2017 16:06
Zwiastun aktorskiego serialu z niebieskim Kleszczem Fot. kadr z filmu

Jeżeli mało wam seriali o superbohaterach, to czeka was „The Tick” od Amazona, który utrzymany jest w kompletnie innym tonie. 

Jeżeli dalej tak pójdzie, to za jakiś czas będziemy już oglądać tylko seriale o superbohaterach. Wystarczy spojrzeć, co wyrabia Marvel. Mamy już „Agentkę Carter”, „Agentów TARCZY”, „Daredevila”, „Jessicę Jones”, „Luke’a Cage’a” czy „Iron Fist”. A przecież przed nami są jeszcze „Inhumans”„The Defenders” oraz „The Punisher”. Jest jeszcze chociażby „Preacher”, gdzie pojawia się nawet Adolf Hitler. Teraz do tej listy będziemy mogli dorzucić nadchodzącą pozycję platformy Amazon pt: „The Tick”. Serial został zainspirowany komiksem o tym samym tytule. Jego fabuła opowiada o świece wypełnionym superbohaterami i złoczyńcami. Arthur Everest  odkrywa, że jego miasto kontroluje pewien łotr, który rzekomo od dawna nie żyje. Wraz z bohaterem zwanym Kleszcz postanawia się z nim rozprawić.

Twórcą postaci Kleszcza jest Ben Edlund. Jego komiksowy debiut miał miejsce w 1986 roku na łamach New England Comics. Dwa lata później bohater doczekał się własnej serii. Jednak prawdopodobnie największą popularność zdobył za sprawą serialu animowanego z 1994 roku. „Kleszcz” doczekał się 36 odcinków i bez wątpienia był jedną z ciekawszych, a także  dziwniejszych kreskówek swojej dekady. W 2001 roku Fox podjęło pierwszą próbę aktorskiej adaptacji, która okazała się totalnym niewypałem i zdjęto ją z anteny po ledwie dziewięciu odcinkach. Miejmy nadzieję, że drugie podejście wypadnie dużo lepiej.

W produkcji Amazona grają m.in. Peter Serafinowicz („Strażnicy galaktyki”), Griffin Newman („Vinyl”), Valorie Curry („House of Lies”), Yara Martinez („Jane the Virgin”) oraz Jackie Earle Haley („Watchmen”). Premiera „The Tick” odbędzie się 25 sierpnia 2017 roku na platformie Amazon Prime Video. Sezon składa się z 12 odcinków. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.